SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
“Страйк під землею не допоміг, тому перекрили трасу” – дружини гірників шахти «Надія»

Через кількамісячну затримку заробітної плати працівники шахти “Надія”, що на Сокальщині під землею страйкують вже 4-й день, а їх сім’ї перекривають дорогу Львів-Червоноград у Жовківскому районі.

Дружини гірників шахти «Надія», їх родичі та небайдужі місцеві жителі, близько 100 осіб, на знак підтримки шахтарської підземної акції протесту, 1 вересня перекрили трасу неподалік Львова, біля селища Сопошин. Протестувальники вимагають активних дій влади, рішень щодо кризової ситуації на шахті «Надія».

Про це на своїй сторінці у facebook повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

“Щойно я у Верховній Раді мав розмову з представником уряду у парламенті Василем Моканом – львів’янином, відомим мені як порядна, совіслива людина. Він переговорив щодо кризової ситуації на шахті «Надія» з депутатом, обраним по Червонограду, Соснівці – Юрієм Камельчуком. Завіряє, що прем’єр-міністр в курсі проблеми та дав доручення в.о. міністра енергетики Ользі Буславець напрацювати пропозиції та заходи щодо вирішення ситуації із заборгованістю на шахті «Надія» та інформувати уряд” – написав Михайло Волинець.

Додамо, працівники шахти “Надія” мали зустріч і з представником від нашого регіону у Верховній Раді – нардепом Юрієм Камельчуком.

“Представники шахти Надія з Червонограда зустрілися зі мною і пояснили усі деталі знову. Директор Ігор Пиляй готовий підтримати колектив особистим голодуванням, якщо буде потрібно. Попереднє керівництво шахти створило борг у понад 50 млн грн. Шахта працює уже 20 років фактично на стадії ліквідації. У формі ПрАТ, на жаль, держпідтримку отримати не може.Сьогодні буде рішення, як вийти з цієї ситуації. Шукаємо вихід разом з т.в.о міністра енергетики Ольга Буславец,” – повідомив народний депутат від 124 округу Юрій Камельчук.

Станом на 16 год вівторка, протестувальники на трасі біля с.Сопошин – дружини, родини гірників шахти «Надія» всупереч погоді, зливі продовжують перекривати дорогу. З місця повідомляють, що змокли до нитки, проте припиняти протест, або ховатися від грози в автобусах не планують. Чи варто говорити про настрій? Люди розлючені!

За словами протестувальників, представники міністерства радять шахтарям звільнятися, керівник підприємства стверджує, що для погашення боргів необхідно продати шахту. Ще декілька років тому шахта “Надія” була не лише успішною, але й зразковою. Зарплати тут вище, ніж в інших вугільних підприємствах регіону. Відчутні проблеми почались декілька років тому, після зміни керівництва. На думку деяких шахтарів, переспективне підприємство штучно доводять до банкрутства з метою подальшого викупу.

Нагадаємо, четверту добу (з 28 серпня) триває акція протесту на Львівщині. Зараз 28 працівників шахти «Надія» залишаються під землею. Починали підземний страйк 48 гірників, але 20 людей довелося підняти на поверхню через погіршення самопочуття. Родини шахтарів з березня не отримують зароблені гроші. Станом на 25 серпня борг перед працівниками підприємства сягнув 61,54 млн грн. Гірники говорять, що протест триватиме доти, доки їм не виплатять заборговане. Офіційної реакції влади на шахтарський протест, як і пропозицій щодо подальшого вирішення питання, досі немає.

На сайтах Міністерства енергетики і Львівської обласної державної адміністрації немає інформації ані про вимоги гірників, ані про те, як можуть їм виплатити зарплату.

За інформацією протествальників, директор шахти «Надія» перебуває у Києві, щоб вирішити проблему з виплатою зарплати гірникам.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.