SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Скільки підлітків Сокаля вживають алкоголь, наркотики, курять і чому? (опитування)

Реальну картину вирішив дослідити благодійний фонд “Карітас”-Сокаль і взявся за соціальний проєкт «СТОП! Алкоголь. Наркотик. Куріння».

Метою проєкту, як зазначає організатор і керівник, Мар’яна Яремчук, є зменшення наркотичної, алкогольної та тютюнової залежності серед старшокласників Сокаля шляхом розробки та впровадження профілактичних заходів самими старшокласниками.

Проєкт здійснюється в рамках програми «Розвиток волонтерства в громадах» за фінансової підтримки БО «Львівська освітня фундація». В рамках проекту організатори планують: виявити реальну картину щодо вживання наркотиків, алкоголю та куріння серед старшокласників міста Сокаля віком 15-17 років та розробити та впровадити комплекс профілактичних заходів для зменшення тютюнової, алкогольної та наркотичної залежності серед школярів.

“Ми уже провели ознайомчу зустріч, записали передачу про наш проект на радіо Сокаль, 101 FM, для менших школярів волонтери БО «100 відсотків життя» провели квест «Шкідливо-Нешкідливо», дитячий «круглий стіл» про статистику вживання підлітками алкоголю та сигарет в інших країнах та в Україні. Наше анонімне опитування в Інстаграм , вже зібрало понад 300 анкет, заповнених підлітками міста Сокаля, які дають нам реальну картину щодо вживання ними алкоголю, наркотиків та куріння. Попереду нас інші зустрічі, круглі столи з державними та соціальними установами по обговоренні дитячої та підліткової залежності, результатів анонімного анкетування та дитячих ідей щодо їхніх потреб у Сокалі,” – зазначила Мар’яна Яремчук.


До речі, заповнити АНОНІМНУ анкету можна за посиланням (тисни).


Але найцікавіше, що самі підлітки будуть «робити кіно», яке пізніше поширять по навчальних закладах з метою попередження та зменшення шкідливих звичок серед юнаків та дівчат.

“Зараз підлітки самі пишуть сценарій фільму…. На одній із зустрічей мозковий штурм «Що підлітки потребують у м.Сокалі, щоб не сидіти в Інтернеті та не займатися дурницями», відкрив нам багато цікавого, про що ми навіть не здогадувалися. З дитячих анкет, дописів та просто розмов ми дізналися, що вони просто не можуть себе реалізувати… На питання про гуртки, секції, спортклуби, які діють, діти просто відповідали : Ми хочемо щось нового, нестандартного, а не заїждженого роками…і скажу по секрету діти зараз над цим працюють…Думаю в результаті реалізації проекту, окрім «нашого кіно» будемо мати ще один непередбачуваний продукт….” – додає організатор.

Усі заходи проводяться в масках, якими забезпечує БФ “Карітас України” та з антисептиками (їх забехпечив міським голова Сокаля Вадим Кондратюк).

Дітям в радість, що кожна зустріч завершується піццою чи солодощами, приготовленого соціальним підприємством ПП «Громадський вулик». Воно, як зазначила Мар’яна Яремчук, працює в Сокалі з 2007 року. І завдяки його діяльності БФ «Карітас»-Сокаль може утримувати благодійну їдальню для одиноких та проводити різноманітні заходи.

До проекту долучилися БО «100 відсотків життя» (Львів, Мар”яна Марчук, Олена Сенчук) Сокальський районний центр соціальних служб для дітей сім”ї та молоді (Олександр Міщук), Червоноградський місцевий центр з надання БВПД (Наталка Костишин, Христина Уманська) .

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.