Warning: getimagesize(https://www.smartnews.com.ua/wp-content/uploads/2020/03/89919702_10219109367838255_8075774732621840384_o.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/ds001/smartnews.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону

9 березня 2020 року минає 206 річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Український геній прожив лише 47 років, із них 34 припали на кріпацтво та заслання. 1384 — така кількість пам’ятників, які встановили українському генієві у всьому світі. Звісно, більшість монументів Шевченку розташовані на території України — 1256, зате майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Переважно біля пам’ятників і постаментів відбувались урочистості на Сокальщині і в місті Червоноград 9 березня.

“Сьогодні ніхто не скаже краще від Шевченка, хіба що сам Шевченко устами інших. Вільний мікрофон, більше тридцяти декламованих віршів, десяток пісень на слова Кобзаря. Від молоді до літніх людей, від учня до священика, від романтики до революційної тематики. Приз двом найкращим декларантам – Олі Бучек (1 школа) і Віталію Лопушанському (10 школа). Так, сьогодні у Червонограді вшанували річницю народження Т. Г. Шевченка,” – написав на своїй сторінці у facebook Олександр Грасулов, секретар Червоноградської міської ради про урочистості в Червонограді.

Декламування віршів у місті розпочалось о 13 год. біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Прочитати в мікрофон свою улюблену поезію міг кожен охочий. А таких назбиралось чимало – більше трьох десятків учасників(школярі, студенти, літні люди) напам’ять декламували і короткі уривки з поем, і цілі вірші нашого генія поетичного слова.

7 березня, ще перед вихідними у п’ятницю провели флешмоб учителі та учні ЧЗШ №5 до дня народження Тараса Григоровича Шевченка “У руках моїх Кобзар”.

Учні 6-А класу Червоноградського навчально-виховного комплексу №10 зі своїм учителем Марією Баран долучилися до Всеукраїнського марафону “Єднаймо душі словом Кобзаря”.

6 березня дошкільнята старших груп 6 “Кораблик ” та 12 “Квіточка ” ЗДО 19 м.Червонограда вшановували пам’ять великого Кобзаря. Усі діти та присутні змогли відчути величність, відданість Батьківщині та незламну волю Тараса Григоровича Шевченка.

У Сокалі відзначили 206-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка не менш урочисто. Мистецький захід “Доростаймо серцем до Шевченка” відбувся в Сокальському районному народному домі.

“БУДЕШ, БАТЬКУ, ПАНУВАТИ – ПОКИ ЖИВУТЬ ЛЮДИ, ПОКИ СОНЦЕ З НЕБА СВІТИТЬ – ТЕБЕ НЕ ЗАБУДУТЬ!”
Патріотична Сокальщина вшанувала 206-ту річницю з Дня Народження Тараса Григоровича Шевченка!
На початку Свята в районному народному домі Боже Слово про Кобзаря до громади мовив митрофорний протоієрей, отець-настоятель Катедрального Собору святих апостолів Петра і Павла Ярослав Кащук. Майстри мистецтв та аматори сцени Сокальщини наповнили Свято урочим концертом у переповненому людьми районному народному домі.
Потім відбулося урочисте, під марші духового оркестру, покладання живих квітів до пам’ятника Кобзареві, а також спільне виконання всіма присутніми твору “Реве та стогне Дніпр широкий”, – написав на своїй сторінці facebook депутат районної ради Олег Кожушко

Фото – Василь Сорочук

Фото – Василь Сорочук

Фото – Василь Сорочук

Фото – Василь Сорочук

Фото – Василь Сорочук

Фото – Василь Сорочук

Фото – Василь Сорочук

Фото – Василь Сорочук
Фото – Василь Сорочук

До вшанування пам’яті великого Кобзаря учні 5-х класів Сокальської загальноосвітня санаторна школа-інтернат, ім. Т.Г Шевченка висадили первоцвітів під керівництвом Ірини Новосад та Мирослави Бик, вчителів біології і географії.

Святкові заходи до 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка пройшли і у бібліотеках району, про що свідчать численні фото у соцмережах.

Бібліотека-філія № 33 с. Фусів Сокальської РЦБС спільно з Народним домом «Просвіта» приєдналися до Всеукраїнського марафону «Єднаймо душі словом Кобзаря»

Червоноградська бібліотека-філія 8

Бібліотека с.Горбків в Народному домі відзначили 206 річницю геніального поета, духовного наставника, безсмертного Прометея-Т.Г.Шевченка. Оформлено виставку ,,В наш чудовий час вічно житиме Тарас.

“Незабутнє слово Кобзаря” – читаємо вголос вірші Т.Г.Шевченка. Бібліотека-філія с.Волиця Сокальської РЦБС

В Угнівській бібліотеці-філії #11 Сокальської РЦБС звучало Шевченкове невмируще слово у шевченківських читаннях ” Тарасовим словом народ мій прозрів” 

В селі Варяж урочисто відсвяткували 206-ту річницю з дня народження
Т. Г. Шевченка.
Святкове віче “На струнах Кобзаревої душі”

В селі Варяж урочисто відсвяткували 206-ту річницю з дня народження
Т. Г. Шевченка.
Святкове віче “На струнах Кобзаревої душі”

Додамо, що поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Серед них — японська, корейська, арабська і міжнародна мова есперанто. Найбільше перекладів було здійснено російською, німецькою, польською, англійською мовами.

І ще один цікавий факт – український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку “Кобзар”, розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

Тож, вірмо, що “Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…
От де, люде, наша слава,
Слава України!”

Говорити про Шевченка без пафосу, дійсно, важко. Вже 10 березня 2020 Україна вшановуватиме 159-у річницю від дня смерті, без перебільшення, видатного письменника, художника, борця за правду і свободу, який став символом України.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.