SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Чи готові чоловіки Червонограда піти в декрет замість жінок?

Чи готові чоловіки Червонограда піти в декрет замість жінок? Та чи впорались би вони з таким відповідальним завданням? Дивіться у відео журналістів телеканалу БУЖНЕТ.

Додамо, Верховна рада у квітні 2021 року зробила важливий крок у боротьбі за рівноправність і проти гендерних стереотипів – ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька на догляд за дитиною». В українському законодавстві і раніше була прописана можливість для чоловіка взяти відпустку для догляду за дитиною. Однак її могли надати тільки за наявності довідки з місця роботи матері про те, що вона вийшла на роботу до закінчення декрету і їй більше не платять допомогу. 

«Таким чином, закріпився дискримінаційний підхід, згідно з яким право батька на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку розуміється як похідне від права матері на таку відпустку, тобто тільки мати може делегувати право на відпустку батькові й іншим родичами», – йшлося в пояснювальній записці до нового закону.

Що змінив новий закон:

  • чоловік, дружина якого народила дитину (пара не обов’язково має бути в зареєстрованому шлюбі), може взяти 14-денну відпустку за рахунок роботодавця. Право на таку саму відпустку є у будь-якого повнолітнього родича, який доглядає за дитиною.
  • відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначається як рівне право кожного з батьків дитини (матері і батька);
  • чоловік і жінка, у яких є дитина з інвалідністю, можуть взяти додаткову відпустку або просити про скорочення тривалості робочого часу.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.