SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону

Уряд визначив дев’ять опорних лікарень у Львівській області.
Це будуть потужні центри інтенсивної терапії, в яких цілодобово надаватимуть хворим медичну допомогу

Кабінет міністрів України затвердив перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року. Всього в Україні їх буде 211. При визначенні таких лікарень брали до уваги доступність медичних закладів для пацієнта. З будь-якого населеного пункту хворого мають доставити до лікарні максимум за годину, повідомляє МОЗ.

Для Львівщини визначено дев’ять опорних лікарень.

Вибір опорних медзакладів, як твердить МОЗ, відбувся за єдиним підходом до всієї мережі закладів охорони здоров’я, розробленим у співпраці з НСЗУ, міністерством розвитку громад, представниками проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та обласних держадміністрацій.

Загалом затверджено 211 опорних медзакладів. Для різних областей їх кількість є різною. Скажімо, на Вінниччині їх буде 10, Волині – сім, Закарпатті – вісім тощо.

На Львівщині опорними лікарнями затверджено дев’ять таких медичних закладів:

  1. Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова – лікарня інтенсивного лікування (ЛІЛ) II рівня,
  2. Львівська обласна клінічна лікарня – ЛІЛ II рівня,
  3. Львівська міська лікарня №8 – ЛІЛ II рівня,
  4. Червоноградська міська лікарня – ЛІЛ II рівня,
  5. Дрогобицька міська лікарня №1 – ЛІЛ II рівня,
  6. Буська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,
  7. Самбірська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,
  8. Стрийська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,
  9. Новояворівська лікарня – ЛІЛ І рівня.

Між лікарнями II і І рівнів, як пояснив в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько, є різниця. Лікарні II рівня є більш потужні, у них є більша кількість різних спеціалістів, відділень, у них надають медичну допомогу різного профілю.

Обов’язковою вимогою для всіх опорних лікарень є наявність у них комп’ютерного томографа, бажано мати й ангіорграф. За словами Андрія Васька, із затверджених опорних лікарень, лише у Буській лікарні не має можливості законтрактувати томограф. У інших лікарнях, окрім лікарні швидкої медичної допомоги ( тут є КТ придбаний за кошти міського бюджету), є приватні томографи, які лікарні будуть контрактувати за гроші НСЗУ і які будуть цілодобово обстежувати пацієнтів.

«Більшість лікарень, які визначено опорними, наразі не відповідають ні першому, ні другому рівню. Усі вони потребують дооснащення, посилення матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу тощо. Але наше завдання – розвивати ці лікарні, щоб за рік-два вони стали такими, якими мають бути», – каже Андрій Васько.

Опорні лікарні – це загальнодержавний пріоритет. За словами Андрія Васька, буде цільова програма їхнього розвитку, в якій будуть передбачені кошти у державному бюджеті на закупівлю необхідного обладнання, частину коштів мають виділити місцеві бюджети.

В опорні лікарні скеровуватимуть пацієнтів з інсультом, інфарктом, у них прийматимуть пологи і надаватимуть неонатологічну допомогу. Туди повезуть пацієнтів також з політравмою, гострою хірургічною патологією, черепно-мозковою травмою, нейротравмою тощо.

«У цих лікарнях цілодобово будуть чергувати бригади відповідних спеціалістів, які зможуть справитися, скажімо, з масовою госпіталізацією пацієнтів після ДТП. Там завжди буде чергувати бригада, яка може надати кваліфіковану допомогу хворому з інфарктом , інсультом тощо», – каже Андрій Васько.

З якого часу названі вище названі лікарні запрацюють як опорні? Андрій Васько твердить, що вони вже діють як лікарні інтенсивного лікування. Для прикладу, міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги в рік приймає 2600 хворих з інсультом з 6000 інсультів, які стаються в області.

«Ми будемо робити все можливе, що ці лікарні запрацювали так, як це передбачено, якнайшвидше», – каже Андрій Васько.

Усі інші лікарні, за його словами, будуть працювати в контексті єдиного госпітального округу, але так , щоб вони не дублювали роботу одна одної. Буде створена робоча група при облдержадміністрації з залученням представників НСЗУ для планування мережі лікарень і їхнього розвитку.

«Уся інформація буде оприлюднена, будуть відкриті слухання, на яких будемо говорити про те, як будемо розвиватися далі і які будуть наступні кроки», – каже Андрій Васько.

Джерело zaxid.net

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.