SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Звання «Почесний громадянин міста Сокаль» присвоїли чотирьом сокальчанам

23 жовтня останню  сесію  VII скликання Сокальської міської ради депутати розпочали з присвоєння видатним сокальчанам високого звання «Почесний громадянин міста Сокаль» . Про це пише Сокаль і Сокальщина.

За високий патріотизм, активну життєву та громадянську позицію, вагомий внесок у становлення Української держави, формування національної свідомості, вірність та принциповість в утвердженні ідеалів незалежної України рішенням міської ради звання «Почесний громадянин міста Сокаля»  присвоєно Максиму  Савці та Михайлу Куцябі.

Максим Васильович Савка – активний учасник  бойових дій УПА 1942-1945 рр. на Сокальщині та Радехівщині, працював у Службі Безпеки УПА, засуджений на 10 років, відбував покарання в Омську, потім 2 роки поселення. 

Михайло Прокопович Куцяба – зв`язковий УПА. У 1947 році сім`ю депортували, він утік, переховувався, виконував завдання упівців, з 1951 по 1963 рр. був на Сибірі на засланні.

За багаторічну  плідну працю, вагомий внесок у розвиток духовної культури, популяризацію культурно-мистецької спадщини України, професіоналізм та відданість справі присвоїли  звання «Почесний громадянин міста Сокаля» Ользі Пенюк-Водоніс та Роману Козярському.

Ольга Пенюк-Водоніс – старший викладач, композитор, поет. Видала  7 книжок, виховала не одне покоління музикантів. Твори Ольги Володимирівни звучать не тільки  Україні, а й за кордоном.

Роман Козярський – керівник трьох Народних колективів, організував дитячий оркестр народних інструментів, викладач, концертмейстер. Віртуозно володіє грою на інструменті баян, лауреат обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів. Їздив з концертною програмою в Луганську область м. Попасна, смт Новотошківка, 66 військовий госпіталь.

Автор – Юлія Сорочук.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.