SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
З 1 січня мінімальна пенсія рідним загиблих в АТО/ООС зросте до 7800 грн

Захистити людей, чиї рідні загинули, захищаючи незалежність і суверенітет України, — обов’язок держави. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Уряд на позачерговому засіданні 11 жовтня підтримав рішення про встановлення з 1 січня 2022 року мінімальної пенсійної виплати на рівні не менше ніж 7800 грн кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловіку) захисників, що загинули в зоні проведення АТО/ООС.

«Підвищену пенсійну допомогу з наступного року отримають понад 2 тисячі людей, чиї рідні загинули за Україну, боронячи мир та спокій українських осель. Адресна допомога до пенсії надаватиметься їм незалежно від того, чи вже отримують такі виплати інші члени родини», — зазначив Прем’єр-міністр.

До слова, від початку антитерористичної операції на Сході України понад 300 військовослужбовців з Львівщини загинули під час виконання бойових завдань.

Нагадаємо, що в області триває Комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців – добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021-2025 роки.

Серед основних напрямів програми є  забезпечення на умовах співфінансування житлом учасників АТО (ООС), надання адресних грошових допомог, відшкодування витрат родинам Героїв Небесної Сотні на житлово-комунальні послуги, психологічна підтримка учасників АТО (ООС) тощо.

Цього року 8 сімей загиблих учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні області отримали одноразову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень. Ще 367 демобілізованих воїнів, які повернулися зі Сходу,  отримали адресну допомогу в розмірі 3 000 гривень.

З початку 2021 року 129 особам внутрішньо переміщеним особам-учасникам АТО / ООС виплатили грошову допомогу на вирішення матеріально-побутових проблем по 8 тис. гривень;  203 бійцям-добровольцям АТО наданого одноразову грошову допомогу в розмірі 2 тис. гривень.

Важливо наголосити, що Комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021-2025 роки стосується також підтримки дітей військовослужбовців, які загинули під час виконання бойових завдань та Героїв Небесної Сотні. Відтак, цьогоріч щомісячну соціальну виплату в розмірі 1,5 показника прожиткового мінімуму (у середньому 3 тисячі гривень) отримали 236 дітей.

У межах Програми відбувається виплата одноразової допомоги на встановлення памʼятного знака на могилах загиблих та померлих учасників АТО (ООС). Отримати допомогу в розмірі 50 тис. грн мають право: дружина (чоловік), діти, батьки та утриманці бійця-добровольця АТО та постраждалого учасника Революції Гідності, які на день його смерті та на момент звернення зареєстровані та фактично проживають у Львівській області (у разі відсутності вищезазначених умов право на отримання допомоги мають інші члени родини). У 2021 році 76 родин отримали таку виплату.

Джерело – Львівська ОДА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.