SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Якою буде символіка Червоноградського району?

На сайті Червоноградської районної ради місцевим жителям пропонують до обговорення символіку Червоноградського району.

Проєкти герба та прапора району розробив – Андрій Гречило.

Отже, Герб Червоноградського району: у щиті, скошеному ліворуч на червоне та чорне поля, спинається срібний грифон із золотим дзьобом і язиком.

Великий герб Червоноградського району: щит із гербом району підтримують з обох боків два золоті леви з червоними язиками; щит увінчано золотою територіальною короною, під щитом – синя стрічка з золотим написом «ЧЕРВОНОГРАДСЬКИЙ РАЙОН».

Прапор Червоноградського району: прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, розділене з нижнього кута від древка по діагоналі на верхнє червоне і нижнє чорне тикутні поля, у центрі спинається білий грифон із жовтим дзьобом та язиком.

Штандарт голови Червоноградської районної ради та голови райдержадміністрації: квадратне червоно-чорне (для голови РДА – темно-синє) полотнище, у центрі – великий герб району.

Срібний грифон є історичним символом Белзького князівства і потім Белзького воєводства, території яких включали землі сучасного Червоноградського району. Червоний колір уособлює Червенські городи. Чорний означає родючі землі Сокальщини та Радехівщини. Поєднання червоного та чорного символізує місто Червоноград і вугледобувну промисловість, а також підкреслює традиції національно-визвольної боротьби в цьому регіоні. Леви засвідчують приналежність району до Львівської області.

Щит може увінчувати стилізована золота територіальна корона, що вказує на приналежність герба саме району та характеризує його рослинність (зубці корони вирішені у формі листків дерев) – такі корони вже затверджені в гербах низкою районних рад як елементи єдиної геральдичної системи України. Таким чином, символи району відображають природні особливості, історичну і сучасну символіку краю, вказують на його адміністративний статус.

Штандарт голови Червоноградської районної ради

Штандарт голови Червоноградської райдержадміністрації

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.