SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Вже з наступного року діти у ліцей підуть у обов’язковому порядку, – мер Червонограда про реформу освіти в місті

Закон України «Про повну загальну середню освіту» вступив в дію 18 березня 2020р. і дав можливість випускникам 9-х класів бути першими, хто може скористатися вибором великої кількості профілів. Про це написав на своїй сторінці у facebook мер Червонограда Андрій Залівський.

У кожній школі Червонограда лише 1-2 навчальні профілі, а в ліцеї може бути і 10. Наприклад, крім мови і математики, ще й профіль інформатики, економіки, права, хімії, біології. В інших містах така реформа уже стартувала і їхні діти стають більш конкурентноспроможними при вступі у виші.

“Ми подали заявку на проект “Спроможна школа”. Це дасть можливість обладнати класи сучасними гаджетами для якісного викладання предметів. Зокрема, створити лінгафонний кабінет, закупити 17 мультитач панелей та інше цифрове обладнання. Цьогоріч ми можемо побачити всі плюси і мінуси, докореговувати, адже вже з наступного року діти у ліцей підуть у обов’язковому порядку згідно з Законом,” – додав мер міста.

Як здійснюватиметься реформа по роках?

⏩ У липні-серпні 2020 року зарахування учнів у ліцеї відбуваються відповідно до поданих заяв на безконкурсній основі за наявності вільних місць.

⏩ З 1 вересня 2020 року ліцеїсти матимуть змогу вивчати обрані предмети на профільному рівні за допомогою додаткових годин (10 клас – 8 годин, 11 клас – 9 годин).

⏩ Червоноградський ліцей, який буде створений з 1 вересня 2020 року, набирає статусу окремої юридичної особи (тільки 10, 11 клас, а з 2027 року – 12 клас.).

АТЕСТАТ діти отримують про закінчення ліцею.

⏩ До вересня 2022 року, як заклади загальної середньої освіти повинні функціонувати:
– початкова школа (1-4 клас);
– гімназія (5-9 клас);
– ліцей (10-11, 12 клас).

⏩ З 1 вересня 2020 року до 1 вересня 2024 року гімназійні класи (5-9) повинні поетапно завершити навчання. (діючої гімназії)

⏩ З 1 вересня 2024 року початкова школа має функціонувати, як окрема юридична особа або структурний підрозділ гімназії; гімназія та ліцей мають функціонувати, як окремі юридичні особи.

⏩ Профільний ліцей розпочне повноцінно свою діяльність з 2027 року, коли учні нової української школи перейдуть у 2027 році на навчання за програмами дванадцятирічної школи.

⏩ У 2027 році учні 9-их класів вперше складатимуть ЗНО.

Чи варто робити один ліцей на все місто?

– Наявність 300 учнів на паралелі дозволить відкрити 10 профільних класів і буде змога якнайкраще задовольнити побажання учнів до поглибленого вивчення обраних предметів. Класи формуватимуться згідно заяв учнів, кількість годин на профільні предмети адміністрація ліцею буде затверджувати після обговорення з батьками кожного класу. Для створення ліцею повинно бути не менше 4-х класів, не більше як 30 учнів в кожному.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.