SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Готуємося до школи з 1 вересня – про початок навчального року зазначили в ЛОДА

З 1 вересня повернеться звичне для всіх навчання, разом з тим департамент готується до різних варіантів розвитку подій⠀

Коментар директора департаменту освіти і науки ЛОДА Олега Паски:⠀

«Перший варіант – це очне навчання. Повернення до звичайного постійного навчання. Ми опитали вчителів і зробили висновок, що дистанційне навчання зарекомендувало себе не дуже добре. ⠀В основному вчителі використовували таку інтернет-платформу, як вайбер. Це було дуже затратно і в плані часу, і в плані роботи, і в плані ефективності.
Тому ми зараз приділяємо увагу тому, щоби розпочати навчання вчителів. Це буде і навчання вчителів гірських районів, пізніше підключим всіх решту. Це для того, щоби всі вчителі вміли володіти інтернет-ресурсами, якщо в разі погіршення ситуації буде дистанційне навчання. ⠀
Ми звернулися у всі відділи освіти, щоб кожна школа подала своє бачення у трьох випадках: очне навчання, дистанційне та змішане на випадок карантину. Середній варіант полягає в тому, що кожна школа має розробити свої окремі положення. Є школа І-ІІ ступеня і в ній навчається всього 70-80 учнів в 1-9 класах. Тут зрозуміло, що в таких класах є до 10 учнів і вони спокійно можуть відвідувати школу. Якщо це школа є початкова і теж невелика кількість учнів, це є той самий варіант. Все залежить від кількості учнів. Якщо їх багато, то класи можуть поділити на групи і вони будуть ходити в школу почергово, через день. Тобто половина класу вчиться безпосередньо і їм читають лекції, а друга половина може дивитись ті лекції онлайн, потім – навпаки. Так само з практичними заняттями. Але це все залежить від кількості учнів. ⠀
Зараз ми чекаємо бачення шкіл, який у них буде план. Адже кожна школа є самостійна.

Як зазначив Олег Паска, немає готового рецепту на всі школи для змішаного навчання. Міські школи мають свою картину, а сільські школи, де невелика кількість учнів, можуть щодня ходити на заняття. Тому тут зовсім індивідуальний підхід. Тож не буде універсальних рішень по області чи району, а кожна школа буде сама вирішувати.

“До 1 серпня ми чекаємо на пропозиції шкіл і також готуємо документи до відкриття шкіл. ⠀
Зрозуміло, що накази директорів навчальних закладів будуть видані ближче до навчального року, десь 25-27 серпня, коли ми буде розуміти, в якій пропорції буде змішана чи, можливо, звичайна очна форма. Залежно від епідеміологічної ситуації. ⠀Але наголошу – не буде універсальних рішень по області чи району, а кожна школа буде сама вирішувати. Якщо там нема нікого, хто захворів на COVID-19, і є можливість навчання, то чому б не ходити?»

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі «Свободи слова» розповів, що ті заходи, які були проведені в березні-квітні, дали свої результати. Відтак карантин з серпня буде в Україні працювати за новою методикою. Це також стосується і безпосередньо шкільних навчальних закладів.

«Карантинні заходи, які були введені в березні, вони довели свою ефективність. 31 липня, коли закінчується цей етап карантину, ми переходимо на зовсім інший рівень – буде 4 зони – зелена, жовта, помаранчева і червона. Червона зона – це жорсткий карантин, який був наприкінці березня та на початку квітня. Три інші зони – там буде обмежено певну діяльність, але буде працювати сфера економіки, дотримуючись карантинних норм. На спеціальній карті буде видно чи посилюється індикатор за районами або областями упродовж останніх 5 днів», – сказав Віктор Ляшко.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я нагадали про осінню сезонну захворюванясть

«Насторожено треба буде відноситись до осіннього періоду, коли у нас й так буде сезонна захворюваність. Школи запрацюють з 1 вересня у звичному режимі. Закривати їх будуть тільки там, де буде червона, найнебезпечніша зона. Школа закривається, коли будуть критичні показники. Коли показники покращаться – навчальний заклад відкриють. Але в цих районах «червона» зона не буде чимось таким надзвичайним. Ми вже знаємо, що таке епідеміологічний поріг, який у нас був для грипу і для інших захворювань. Зауважу, що в нас щороку закриваються школи. Якщо такий епідпоріг перевищено», – пояснив Віктор Ляшко.

Ще одною причиною, чому тотальний карантин повертати не будуть, є якість освіти, кажуть у Львівській ОДА.

«Карантин дуже впливає на якість знань учнів. Ми робили дослідження (хоч можна було відразу сказати і без дослідження) і чітко побачили, які є проблеми. Тому готуватись до змішаної системи потрібно, навчання вчителів потрібно, але сподіваємось, що діти підуть в школу в звичному режимі», – розповідає Олег Паска.

Джерело – Департамент освіти і науки ЛОДА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.