SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі

Передбачена адміністративна відповідальність встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19. Штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічни правил і норм становитиме від 17 тис. до 32 тис. гривень. Для посадових осіб – шраф від 34 тис. до 170 тис. гривень.

Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від 17 тис. до 51 тис. гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

На сторінці Міністерства юстиції України читаємо:

Безвідповідальність у період карантину каратиметься не лише штрафом💰, але й позбавленням волі ⛓.

Такі норми містить ухвалений Верховною Радою закон про боротьбу з коронавірусом. Діятимуть вони протягом трьох місяців від дня публікації закону.

Це – не новація України, так вчиняють у всіх розвинених країнах за невиконання умов карантину.

Нариклад, у Великобританії – штраф £1000, у Словаччині – €1659, Австрії – €2180, Італії – €206 або до 3 місяців ув‘язнення.

Джерело – Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.