SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
В Червонограді відбулась прем‘єра фільму про кіборга з Ванова Дмитра Ґудзика

«Герої не вмирають!» – саме з таких слів почалася презентація фільму про кіборга Дмитра Ґуздика.  До Дня Соборності України телеканал «Перший Західний» підготував спецпроєкт під назвою «Історія Героя». В цьому 30-хвилинному фільмі було представлено життя та героїчний шлях сучасного «кіборга».

Спецпроєкт «Історія Героя» складається з оповідей мами Дмитра — Ольги Ґудзик, сестри — Ірини Кучайдовської, дружини — Наталії Ґудзик, а також його побратимів — Дмитра Зеляка, Івана Шостака та командира Віталія Гнатенка. Показ фільму відбувався 22 січня у «Будинку воїна» м. Червоноград.

Дмитру Ґудзику було 24 роки, коли його мобілізували в АТО. Влітку 2014 року він пішов служити у 80-ту десантно-штурмову бригаду, а вже в грудні добровільно зголосився служити водієм-механіком плавучого бронетранспортера. Під час запеклого бою в Донецькому аеропорті, його завданням було вивозити поранених і вбитих, а також доставляти кіборгам харчі та медикаменти.

Як нам відомо, бої за Донецький аеропорт чи не найзапекліші за історію російсько-української війни. В ніч на 20 січня 2015 року, коли Дмитро виконував одне із чергових завдань, в бронетранспортер влучив снаряд. Це відбулось на злітній смузі Донецького аеропорту, якою їхав військовий. Оскільки в машині був боєкомплект, він загорівся. Дмитро Ґудзик та ще 4 «кіборги» трагічно загинули. Розпізнати українських бійців практично було неможливо, тому що, по-перше, залишились лише рештки тіл, по-друге, вони були повністю обгорілі. Через складний процес ідентифікації спочатку бійця поховали на Краснопільському кладовищі у Дніпрі з табличкою «тимчасово невстановлений захисник «України», а через 7 років Дмитра перепоховали у рідному селі Ванів Червоноградського району.

Мати Дмитра Гудзика розповідає, що створення цього фільму неабияк важливо для неї та її рідних.

«Ми знаємо правду, але наші діти, внуки, правнуки цього можуть не знати. Однак вони подивляться фільм і усвідомлять, що в нас є такі герої, що завдяки їм, вони живуть під мирним небом, а не ховаються по підвалах».

Заступник голови Червоноградської райдержадміністрації Володимир Катерина виступив з промовою і словами підтримки матері полеглого Героя та вручив подяки автору фільму Ксенії Клим, режисеру фільму Василю Яворському та директору львівського Будинку Воїна Олегу Височанському за популяризацію героїзму українських воїнів!

«Ми всі у вічному боргу перед матерями й батьками, які втратили своїх синів, що віддали своє життя, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої країни»,- зазначив Володимир Катерина.

Створення такого фільму насамперед служить ключем до правди, адже в силу політичних поглядів багато українців залишаються осторонь від війни: хтось переживає за конфлікт на сході України, а хтось, навпаки, звинувачує владу у розв’язанні військового конфлікту проти «братнього народу».

Головним мотивом створення цього спецпроєкту є – дати зрозуміти українців, що війна ще триває і ми не маємо про це забувати. І, справді, люди живуть і навіть не замислюємося про тих «кіборгів», які пожертвували своїм здоров’ям та життям задля нашого безпечного існування.  В свою чергу спецпроєкт «Історія Героя»  занурює нас у реальність.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.