SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
У Тартаківському палаці науковці проводять попередні археологічні дослідження

Працівники Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба” проводять попередні археологічні дослідження на території пам’ятки архітектури національного значення – Палацу кінця ХІХ ст. у Тартакові. Про це йдеться на сторінці центру у facebook.

Основне завдання – з’ясувати, на яких культурних шарах залягають фундаменти палацу.

“І ми маємо цікаві результати. Закладений при південно-західному наріжнику палацу розкоп засвідчив, що будівля стоїть на потужному румовищі (уламках старої будівлі) від його попередника – мурованого замку родини Потоцьких, що, ймовірно, був зведений у 17 столітті” – зазначили у повідомленні Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба”.

Археологи зафіксували залишки цегляного муру шириною 2.5 м, а під ним ще одне цегляне румовище. Отже, палац в Тартакові є не тільки пам’яткою архітектури, але й важливим і багатошаровим археологічним комплексом.

“Оскільки перші письмові згадки про Тартаків датуються ще початком 15 століття, сподіваємось, що подальші археологічні дослідження дадуть багато нового матеріалу до історії давньої Сокальщини”, – розповіла наукова консультантка проєкту Наталя Войцещук.

Археологічні дослідження в Тартакові є частиною робіт з розробки комплексного проєкту реставрації пам’ятки. Їхні результати будуть основою для прийняття фахових проєктних рішень проектантами-реставраторами.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.