SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
У Червонограді страйкують гірники п’яти шахт

Шахтарі п’яти копалень на Львівщині оголосили страйк через невиплату заробітної плати. Гроші заборгували за три осінні місяці, відтак гірники кажуть, що акція триватиме доти, поки заборгованість не погасять. 

Про це розповів голова  первинної профспілкової організації шахти “Межирічанська” Андрій Паска.

“На сьогодні маю інформацію, що до страйку приєднались і призупинили свою роботу гірники шахт “Великомостівська”, “Межирічанська”, “Червоноградьска”, “Степова” і “Лісова”, крім шахти “Відродження”.

Щодо шахти “Межирічанської” робили загальні збори колективу і прийняли рішення не приступати до виконання своїх трудових зобов’язань у зв’язку з заборгованістю зарплати.

Заборгованість не сплачено за вересень, жовтень і, вже можна сказати, що й листопад. 

Наразі шахти працюють у режимі підтримки життєдіяльності. Є необхідні роботи, які потрібно все одно виконувати в шахті – підтримувати секції і відкачувати воду . Тобто мусить бути певна кількість людей, яка за цим стежитимуть, аби не завалити підприємство. Адже ми не ставимо собі за мету зробити гірше для держави чи для людей. Головна наша мета – щоб нам виплатили наші зароблені гроші, щоб нас почули. 

На шахті “Червоноградській” учора люди з першої зміни відмовилися виїжджати і сьогодні на ранок 35 людей – ще під землею”, – зазначив Паска.

За його словами, загалом на ДП “Львіввугілля” працює 7300 людей. У середньому на кожній шахті – до тисячі. 

Гірники кажуть, що страйк триватиме до виплати заборгованої заробітної плати. 

“Поки що нам нічого не обіцяють і нічого не повідомляють. Раніше пообіцяли кошти, які ще були передбачені в державному бюджеті. По ДП “Львівугілля” це було 39,9 мільйона. Ці кошти мали виплатити в перших числах. Але наразі не виплатили. Люди надіялися, чекали. Нам треба щодня годувати свої сім’ї, люди просто зневірюються  і вимушені влаштовувати такі акції протесту”, – додав Андрій Паска.

Загалом заборгованість з виплати зарплати на “Львіввугіллі” сягає 236,3 млн грн.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.