SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Творчі колективи Червоноградського Народного дому побували у Польщі

З 30 червня по 11 липня творчі колективи Червоноградського Народного дому – Народний ансамбль танцю «Молодість», Зразковий ансамбль народного танцю «Первоцвіт» (керівник – Людмила Прібега) та Народна вокальна студія “Червона рута” (керівник – Іванна Ейхорн) перебували в гміні Козеліце (Польща) для участі в проєкті обміну творчої молоді.

Працівники гмінного осередку культури в Козеліце написали проєкт, який переміг і отримав державне фінансування для реалізації.

Під час перебування в Польщі червоноградські діти та молодь мали змогу виступати на різних сценах – в будинку культури в Baniach, в Łozicah, Tetyniu, Przelewicach, Siemczynie, гмінному осередку культури в Козеліцах, світлиці в Załęża; взяли участь в Міжнародному фестивалі фольклору в Пижице, де достойно представили Україну; в показі національних строїв; провели майстер-класи з українського танцю; разом з поляками вивчили та станцювали полонез; зіграли товариський матч з волейболу.

Програма була дуже насиченою як виступами, так і активним відпочинком: відвідали дендропарк, замок князів Поморських, скупались в озері в Czarnowa та в Балтійському морі, покатались верхи на конях! Важко знайти слова, які б могли передати ті емоції, що відчули юні українці, перебуваючи в Козеліцах.

“Адміністрація Червоноградського Народного дому та керівники «Молодості», «Первоцвіту», «Червоної рути» вдячні кожному мешканцю гміни, хто долучився до реалізації проєкту – починаючи від його написання, організації усіх заходів, готування сніданків, обідів і вечерь, які були надзвичайно смачними, та аж до частування різними смаколиками, які випікали звичайні мешканці сіл, аби нас пригостити! Дякуємо кожному з вас за великі серця, адже в цей нелегкий для України час ми відчули вашу колосальну підтримку.Справжні друзі пізнаються в біді, і ви – справжні, як і сльози на очах кожного з вас при згадці слова війна! Дякуємо всьому польському народу, бо ми відчуваємо, що не залишаємось одні зі своєю бідою…” – написала Іванна Ейхорн, керівник Червоноградського Народного дому.

Під часпоїздки польські благодійники закупили гуманітарну допомогу – памперси, дитяче харчування для переселенців у Червонограді, а також вологі серветки, побутову хімію, їжу (консерви, макарони тощо) та пральну машину, які привезли та передадуть для потреб ЗСУ.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.