SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Сокальській громаді до кінця року не вистачає 15,295 млн. грн. на зарплату вчителям

12 травня голова Червоноградської райдержадміністрації Андрій Дяченко, керівник апарату Мирослав Зінов’єв, начальник фінансового управління РДА Галина Леонова з робочим візитом відвідали Сокальську міську раду.

За словами Андрія Дяченка, для того щоб була ефективна співпраця між виконавчою владою та органами місцевого самоврядування, необхідно вивчити проблеми громад, дізнатися, чим живуть люди і спільно напрацювати стратегію подальшої роботи. Після об’їзду всіх громад у райдержадміністрації зроблять аналіз проблемних питань, розроблять стратегію розвитку Червоноградського району і працюватимуть по ній.

Міський голова Сергій Касян озвучив проблемні питання Сокальщини. Найнагальнішими питаннями, які потребують першочергового вирішення є такі три: недостатня освітня субвенція, збільшення дохідної частини бюджету і покращення стану інфраструктури.

«Над виконанням дохідної частини щоденно працюємо. Розроблено план заходів, зокрема, фінуправління робить аналіз по сплаті орендної плати за земельні паї, переглядають орендну плату з нерухомого майна. Заплановано виїзди у населені пункти громади з метою перевірки легалізації робочих місць, сплати акцизного збору. Також працюємо з суб’єктами господарювання, які ведуть свою діяльність на території міської ради, щоб сплачували податок з доходів фізичних осіб по місцю діяльності, а не по місцю реєстрації», – зазначив Сергій Касян.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Сокальської міської ради Леся Ковалишин розповіла, що до кінця року не вистачає 15,295 млн. грн. освітньої субвенції.

Держава розрахувала освітню субвенцію для нашої ОТГ, розрахувавши коефіцієнт як для міського населення, а більшість шкіл в громаді – сільські, там немає наповненості класів.

Було проведено слухання всім керівників навчальних закладів і напрацьовано «непопулярний» план заходів. Щоб завершити цей рік, міський голова просив про додаткові кошти з районного бюджету для виплати заробітної плати освітянам.

Присутні також обговорили питання ремонту доріг, мостів у Жвирці та Скоморохах, реконструкції стадіону «Сокіл», ремонту інфекційного відділення. Тільки разом, спільною працею вирішимо проблемні питання громади.

Джерело – Сокальська міська рада ОТГ

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.