SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Щоб здати аналізи для проведення ПЛР обстеження, треба відстояти чергу біля ізолятора Сокальської поліклініки

Про це повідомив заступник головного лікаря Сокальської ЦРЛ Сергій Касьян.

“Кожний ранок робота Сокальської поліклініки починається з черги під ізолятором, де пацієнтам проводиться забір зразків біологічного матеріалу для проведення ПЛР обстеження (полімерна ланцюгова реакція), самі аналізи проводять у вірусологічних лабораторія м.Львова.”

З початку пандемії на COVID-19 бригадами Сокальської ЦРЛ проведено 1450 ПЛР заборів. Забір відбувається віскозними аплікаторами задньої стінки зіва або носоглотки. Для того, щоб Львівські вірусологічні лабораторії прийняли взірці на ПЛР тести необхідно оформити направлення ретельно.

Були випадки коли в полікоініку повертали відібрані взірці через неякісне оформлення документації.

Згідно стандартів медичної допомоги “Коронавірусна хвороба”, затвердженні наказом МОЗ України від 20.05.2020 р. №1227, яким визначається категорії осіб, які підлягають тестуванню біологічного матеріалу для досліджень строки його відбору, перелік тестів.

Сімейний лікар, який скеровує пацієнтів на ПЛР дослідження повинен чітко дотримуватися протоколу МОЗ України.

“Щодо забезпечення віскозними аплікаторами 20 серпня виникла критична ситуація, просимо вибачення за ці тимчасові незручності, які виникли не з нашої вини. Це зв’язку з тим, що в даний час в Україні відсутні на медичних складах віскозні аплікатори, які виготовляються виключно за кордоном. 20 серпня для того, щоб провести забори позичили палички в приватних лабораторіях”, – повідомив Сергій Касьян.

Станом на 21 серпня, з Києва доставлено до Сокальського відділення Нової пошти чергову партію віскозних аплікаторів – 200 штук. Лікування в амбулаторних умовах, які проводять сімейний лікарі проводиться згідно стандарту 2 “Амбулаторно – поліклінічна допомога пацієнтам з підозрою на COVID – 19”, затверджена наказом МОЗ України від 16.06.2020р. №1411.

Згідно цього стандарту пацієнтам із легкою формою захворювання, які не відносяться до груп ризику розвитку ускладнень, рекомендовано лікувати амбулаторно, дистанційно під наглядом сімейного лікаря.

Для обстеження пацієнтів з підозрою на COVID – 19 в Сокальській поліклініці було визначено два ізолятори. В одному (це колишній кабінет лікаря-нарколога) працює лікар інфекціоніст Я.А.Ворона для забору біологічного матеріалу на ПЛР тести, в другому (колишній кабінет лікаря-ендокринолога) сімейні лікарі проводять обстеження температурних хворих, а також беруть забір на ІФА обстеження.

Третій ізолятор розташований в приймальному покої, це для хворих з підозрою на COVID-19, які поступають на стаціонарне лікування. За словами заступника головного лікаря, інколи у хворих складається враження, що сімейні лікарі бояться “ковідних” хворих.

“Категорично заперечую: станом на сьогодні в Сокальському районі захворіло 32 медичних працівників в тому числі сімейні лікарі, медичні сестри, водії, молодші медичні сестри. Пам’ятайте одне, що медичний працівник заражений на COVID-19 він наражає на небезпеку не тільки своє здоров’я власної родини, близьких, друзів, а в першу чергу своїх пацієнтів!”

Сімейні лікарі в амбулаторних умовах пролікували близько 200 хворих з підтвердженим ковідом, із них 28 мали підтверджено рентгенологічно пневмонію.

“Навантаження на сімейних лікарів є дуже великим і просимо Вас з розумінням відноситься до роботи медичних працівників. На жаль, не все залежить від медичних працівників, тільки спільними зусилями ми зможемо подолати такого небезпечного і підступного “ворога” як COVID -19″ – додав лікар.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.