SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
“Руйнацію моста спричинила… безвідповідальність водіїв,” – Укравтодор про обвал моста через річку Західний Буг в Кам’янка-Бузькому районі

3 травня, стався обвал аварійного 61-літнього мосту поблизу села Гайок Кам’янка-Бузького району. Мостовий перехід через річку Західний Буг знаходиться на автомобільній дорозі Н-17 Львів – Радехів – Луцьк.

Його було збудовано у 1960 році – відтоді він жодного разу капітально не ремонтувався. Унаслідок обвалу мосту ніхто не постраждав.

Місце на карті: bit.ly/bug_bridge.

Наразі вже організовано об’їзд за схемою (напрямок зі Львова):
Далі дорогою Р-15 до міста Червоноград. Далі дорогою Т 14-10 до міста Радехів. У зворотному напрямку діє аналогічна схема руху.

Понад 5 років штучна споруда перебувала у передаварійному стані. Минулого року міст було включено до списку Національної програми відновлення мостів – реконструкція переходу була запланована на цей рік. Роботи мали розпочатися вже у найближчі місяці.

У 2020 році Служба автомобільних доріг у Львівській області провела тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Переможцем тендеру стала компанія ТОВ СІНК ПЛЮС МІКК.

Орієнтовна вартість реконструкції: 74 млн грн.

Проєкт реконструкції вже найближчим часом буде представлено техраді Укравтодору та секції 5 ДерждорНДІ. Вже після цього буде оперативно визначено підрядника й у максимально короткі терміни розпочнуться будівельні роботи.

Нагадаємо, що масштабне обстеження мостового господарства на початку 2020 року показало, що негайного ремонту потребують значна частина штучних споруд по всій області. Основна причина такого результату – відсутність належного фінансування й ігнорування проблеми десятиліттями.

Власне тому вже у квітні 2020 року за ініціативи Президента України стартувала Національна програма відновлення мостів. План на цей рік – на Львівщині відремонтувати 56 штучних споруд. Для порівняння – у 2018-2019 роках оновлювалося лише 30-40 по всій країні.

5 травня у Службі автомобільних доріг у Львівській області розповіли, що для об’їзду зруйнованої переправи вже влаштували всі відповідні дорожні знаки, а робітники служби почали демонтаж зруйнованих елементів моста через Західний Буг і проводять підготовчі роботи, щоб відтак узятися за аварійно-відновлювальні роботи.

Сьогодні в селі Гайок Кам’янка-Бузького району Львівщини відбулося термінове засідання та комісійне обстеження зруйнованого вчора моста й об’їзних доріг перекритої ділянки на автомобільної дороги Н-17 Львів – Радехів – Луцьк. На засіданні були присутні керівники Укравтодору, Львівської обласної державної адміністрації, Служби автомобільних доріг у Львівській області, Національної поліції та Укртрансбезпеки.

Як зазначили у Укравтодорі, на думку кандидата технічних наук та провідного експерта будівельного Максима Коваля, руйнацію цього моста спричинила… безвідповідальність водіїв, адже, попри заборону, через аварійний міст продовжували курсувати багатотонні вантажівки. Додамо, що про загрозу руйнування моста і про його аварійний стан було відомо заздалегідь, однак на цій ділянці дороги не забезпечили об’їзду до того, як міст обвалився.

Зауважимо, що траса Львів – Радехів – Луцьк – національного значення, вона з’єднує Львівщину з Волинською областю. Унаслідок руйнування моста припинено міжобласне автомобільне та приміське автобусне сполучення, рух громадського транспорту цією ділянкою, а також ускладнено вантажне перевезення важливих вантажів і товарів.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.