SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
По 7,99 грн за куб газу платитимемо до травня 2022 року. Які річні ціни оприлюднили постачальники газу?

Стали відомі базові ціни на газ, які українці платитимуть з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

Газопостачальні компанії оприлюднили свої річні, фіксовані пропозиції, на які автоматично переведуть своїх клієнтів, що дотепер користувалися місячними тарифними планами. Відповідні умови, нагадаємо, передбачені постановою регулятора – НКРЕКП.

Станом на 8:30 26 квітня найнижчі річні ціни – від 7,88 грн до 7,96 грн за кубометр запропонували 4 компанії.

Ціну 7,88 грн за кубометр запропонувало ДП «Евода трейд» КП «Луцькводоканал», 7,89 грн – ТОВ «Черкасигаз збут» і ТОВ «Уманьгаз збут», 7,96 грн – Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

По 7,98 грн за кубометр газ продаватимуть ТОВ «Волиньелектрозбут» і ТОВ «Закарпаття Енергозбут».

Низка регіональних газзбутів оприлюднили єдину ціну в 7,99 грн за кубометр.

Пропозиції решти компаній коливаються від 8,2 грн до 12,9 грн за кубометр.

І лише декілька компаній встановили значно вищі цінники: аж 13,5 грн за кубометр.

При цьому ціна на газ для клієнтів Постачальника останньої надії (ПОН) у травні становитиме 9.57 грн за кубометр. Тож усіх клієнтів ПОН закликають обрати ринкового постачальника та заключити з ним договір, щоб отримати вигідніші ціни.

Нагадаємо, це ціни тут вказані без урахування вартості доставки: за розподіл палива люди сплачують операторам газорозподільних мереж (облгазам) окремо згідно з чинними тарифами на доставку газу.

Зауважимо, згідно з рішенням регулятора, річні ціни на газ ще можуть змінюватися, АЛЕ лише в сторону зниження.

Про плани переглянути свою річну пропозицію вже з 1 травня, зокрема, повідомив Megawatt.

«Ми вирішили ввести поняття Тимчасового річного тарифу. Законодавчо ми повинні дати ціну, що буде діяти з 1 травня саме зараз. Але ми розуміємо, що зможемо дати пропозицію краще. Тож на 5 днів вирішили зафіксувати ціну в 9,8 грн/куб. А з травня плануємо зменшити тариф», – пояснив ГазПравді співзасновник онлайн-сервісу купівлі газу та електроенергії MEGAWATT Костянтин Башкаленко.

Нагадаємо, що саме річні тарифні плани діятимуть як базові. Всіх споживачів, які дотепер користувалися місячними пропозиціями, постачальники переведуть на річні продукти автоматично. Подавати додаткові заявки не потрібно.

«Річні тарифні плани – це ринковий спосіб забезпечити населенню страховку від сезонних цінових коливань, які клієнти відчували, наприклад, минулого року. Нові тарифні плани захищають населення, але при цьому зберігають конкуренцію та ринку газу», – зауважили в Газопостачальній компанії «Нафтогаз України».

Свою ефективність річна пропозиція довела ще минулого сезону, коли Нафтогаз запровадив тариф «Річний». Ті споживачі, що скористалися ним, узимку змогли уникнути сезонних стрибків ціни.

При цьому річні пропозиції не передбачають жодних передплат. Клієнти, як і раніше, мають сплачувати лише за спожитий об’єм газу за фіксованою ціною до 25 числа кожного місяця.

Крім того, річні продукти так само доступні для отримувачів пільг та субсидій.

Та за бажанням кожен клієнт зможе змінити річний тарифний план на будь-який інший, так само – як і змінити самого постачальника. Учасники ринку вже готують низку нових сезонних, а також річних (не базових) тарифних планів.

Порівняти базові річні пропозиції різних компаній і обрати для себе кращу можна тут: https://gazpravda.com.ua/novyny/vid-7-88-hrn-za-kubometr-i-vyshche-iaki-richni-tsiny-opryliudnyly-postachalnyky-hazu.

Довідково:

Чи можна відмовитись від річного тарифу?

У разі якщо споживачеві не підходить запропонована постачальником річна ціна, споживач має право відмовитись від річного тарифу та сповістити про це діючого постачальника. Зробити це можна по-різному: надіслати листа на юридичну адресу постачальника, надіслати електронного листа, залишити заяву у мобільному застосунку постачальника або ж у інший спосіб, який передбачає ідентифікацію споживача.

Який тариф діятиме якщо відмовитись від річного?

Передбачається можливість змінювати річний продукт на будь-який інший, що буде пропонуватися постачальником (це можуть бути місячний тариф, квартальний тариф, або будь-який інший, який буде пропонувати постачальник).

Також варто зазначити, якщо абонент відмовиться від річного тарифу, але за деякий час захоче повернутися до нього, то постачальник має право (але не зобов’язаний) відмовити споживачеві у повторному приєднанні до такого тарифу.

У кого найдешевший газ? Де подивитись актуальні тарифи на газ?

На сервісі «Газотека» зібрані наявні пропозиції, тут можна переглянути усі ціни що пропонують постачальники в рамках річного тарифу. Для того, щоб знайти найвигіднішу, необхідно ввести Ваш поточний тариф або річний обсяг споживання, і Ви отримаєте перелік тарифів, які найбільш економічно вигідні протягом року.

Чи можна змінювати постачальника в період дії річного тарифу?

Річний тариф ніяк не впливає на право споживача змінювати постачальника природного газу. Якщо споживача не влаштовують вартість річної пропозиції, щомісячні тарифи, якість обслуговування чи інші чинники, він, як і раніше, може змінити постачальника.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.