SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Пішки до Києва. Шахтарі ДП “Львіввугілля” після Великодня проведуть безтермінову акцію протесту

У зв’язку з критичною ситуацією, щодо виплати заборгованої заробітної плати, спільним рішенням колективу ВП шахти “Лісова” від 27.04.21 вирішено запропонувати колективам шахт провести з 05.05.21р. спільну, безтермінову акцію протесту шахтарів ДП “Львіввугілля” у формі пішої ходи до м. Києва з вимогою повного погашення заборгованої заробітної плати за січень – квітень 2021 року.

Відповідне звернення до в.о. генеральноого директора ДП “Львіввугілля” ДП “Львіввугілля” Акімова О.А., народного депутата України, Голови НПГУ Волинця М.Я., голови профспілки ППВП України Турманова В.І., в.о. голови Регіонального об’єднання НПГУ м.Червоноград Семканича В.В., директорів шахт, головів профспілок опублікував Олег Стельмах, заступник голови профспілки шахти “Лісова”.

“Збір о 10:00 год. на Вічевій площі у м. Червоноград.Акцію провести за умови підтримки життєдіяльності підприємств (шахт)”, – йдеться в повідомленні.

Михайло Волинець на своїй публічній сторінці у facebook також заявив про шахтарські протести:

“Працювати на склад та готуватися до акцій протесту.
На загальношахтних зборах гірників ДП «Львіввугілля» трудовий колектив прийняв рішення повністю припинити відвантаження вугільної продукції.

Лідери Незалежна профспілка гірників України повідомляють, що на 5 травня призначені збори. Гірники затвердять тактику подальших дій, формат акцій протесту у випадку, якщо високопосадовці не вирішать ситуацію із накопиченням боргу за відвантажене вугілля.

Люди опинилися у заручниках схем, організованих менеджерами «Центренерго» за мовчазної згоди Фонду держмайна та в.о.міністра енергетики Юрія Вітренка.

У грудні 2020 головний споживач вугільної продукції ДП «Львіввугілля» – ПАТ Центренерго» не підтвердило пропозицію ДП щодо постачання вугільної продукції.Тоді єдиним споживачем енергетичного вугілля стало ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп».

За результатами укладеного з ним договору, ДП «Львіввугілля» протягом січня – лютого 2021 р. реалізувало 118 799 тонн вугільного концентрату на суму 203,6 млн грн. Однак споживач не розрахувався за поставлену вугільну продукцію в повномау обсязі.Неодноразові звернення, претензії не дали позитивного результату – шахтарів вчергове загнали до замкнутого кола. Встановлено, що причиною виникнення вищезазначеної заборгованості є непроведення вчасних розрахунків кінцевим споживачем – ПАТ «Центренерго».

Відповідальність і за борги перед держшахтами, і за створені схематози з фірмами – прокладками через які з ДП на «Центренерго» відвантажувалось вугілля, посадовці перекладають на самі фірми-одноденки, серед засновників яких, наприклад, є дівчина – художниця, батьки якої працювали у пов’язаних з Коломойським фірмах…У заручниках схемщиків люди”.

Нагадаємо, зарплатний борг перед шахтарями Львівщини сягнув 290 млн грн.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.