SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Підсумкову атестацію для 4-го та 9-го класів цьогоріч скасували, а ЗНО – ні

Учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році.

Відповідний наказМОН від 03.03.2021 №273 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за №338/35960.

Таке рішення сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують четвертий та дев’ятий класи, в умовах поширення на території України COVID-19.

«Скасування обов’язкової державної підсумкової атестації дасть змогу мінімізувати ризик захворювання на COVID-19 серед учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, і подальшого поширення коронавірусної хвороби. На жаль, епідситуація змушує визначати пріоритети, життя та здоров’я дітей і педагогів важливіші за звичний порядок», – наголосила керівник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк.

Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів від 25 березня 2020 року №338-р “Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації”.

Попри скасування цьогорічної державної підсумкової атестації для учнів 4 та 9 класів, зовнішнє незалежне оцінювання буде проведено. Про це заявив міністр освіти Сергій Шкарлет у коментарі «Суспільному».

За його словами, наразі МОН має всі інструменти для того, щоб забезпечити дистанційне навчання під час локдауну без втрати якості освіти.

Міністр також наголосив, що скасування державної підсумкової атестації для учнів 4 та 9 класів не нашкодило освіті, а ДПА скасували через те, що через адаптивний карантин діти в «червоних» зонах мають нерівний доступ до навчання.

«Щоб не було дискримінації дітей, які навчаються онлайн та офлайн, всіх поставили в рівні умови», – зазначив міністр освіти.

Він також сказав, що ЗНО скасоване не буде, оскільки тогорічна практика показала, що МОН може забезпечити його проведення у безпечних умовах навіть під час карантину.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.