SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Особи, які повертаються з-за кордону з місць поширення коронавірусу, обов’язково повинні пройти обсервацію

Така умова передбачена новими змінами до постанови Кабміну № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», що ухвалені 29 березня на засіданні Уряду.

Як повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України відтак особи, які повертаються з-за кордону з країни/регіону із місцевою передачею коронавірусу в громаді, вважаються такими, що мали контакт з хворим на хворобу COVID-19. Тому обов’язково мають пройти 14-денну обсервацію у спеціалізованих закладах, визначених Київською міською, обласними державними адміністраціями.

Крім того, урядовим рішенням встановлено, що особи, які мали контакт з хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, або хворіють на зазначену хворобу та не потребують госпіталізації, повинні самоізолюватися. Це означає, що на встановлений лікуючим лікарем період, необхідно утримуватися від контакту з іншими особами (крім тих, з якими спільно проживають) та відвідування громадських місць.

Водночас дозволяється перебувати у невідкладних випадках у місцях торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та закладів охорони здоров’я за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра.

Варто також зазначити, що до 5 квітня 2020 року в Україні має запрацювати електронний сервіс для проведення моніторингу дотримання громадянами самоізоляції чи обсервації.

Джерело – Державна прикордонна служба України

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.