SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Нехтуєш маскою? – Штраф 170-225 грн

Штраф за нехтування масками у карантин від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — від 170 до 225 гривень.

Верховна Рада України 6 листопада ухвалила Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (№3891), чим затвердила заборону перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, а також виготовлених самостійно.

Мета — запобігти розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, серед населення України.

Законом також внесено зміни до статей 219, 221, 222, 236, 255 Кодексу з метою реалізації повноважень виконавчих комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських рад щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, що передбачені частиною другою статті 443 Кодексу, та реалізації повноважень органів Національної поліції, органів державної санітарно-епідеміологічної служби щодо складання протоколів та розгляду справ про адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 443 Кодексу.

Текст документа можна знайти за посиланням —https://bit.ly/38oEDmG.

Отже, тепер через перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без респіратора чи захисної маски можна отримати штраф від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто від 170 до 255 грн.

Напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов уточняв, що відтепер протокол виписуватимуть на місці. А штрафи зможуть виписувати як працівники Нацполіції, так і представники епідемічного контролю та органів місцевого самоврядування.


Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.