SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Навіть за квітку маку оштрафують зі смаком – скільки рослин маку можна посадити на власному городі, щоб не оштрафували

З 20 травня на території держави, зокрема Львівської області правоохоронці розпочали комплекс оперативно профілактичних заходів під умовною назвою «Мак», метою яких є протидія незаконному обігу наркотичних та психотропних речовин, виявлення та знищення незаконних посівів маку, а також перекриття каналів надходження цих рослин у незаконний обіг.

Необхідність проведення заходів викликана, у першу чергу, поширенням серед наркозалежних осіб «зілля», яке вони виготовляють самі, використовуючи мак та коноплю, а також розповсюдження та поширення виготовлених у такий спосіб наркозасобів серед молоді, зокрема неповнолітніх.

Червоноградський відділ поліції попереджає громадян про недопущення нелегальних посівів наркотичних рослин на присадибних ділянках, дачах, в інших місцях та нагадує, що такі дії тягнуть за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.

Так, відповідно до статті 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконні посів та вирощування снотворного маку до 100 рослин чи 10 рослин конопель тягнуть за собою накладення штрафу від 306 до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин. За вирощування снотворного маку понад 100 рослин та конопель від 10 до 50 рослин настає кримінальна відповідальність відповідно до ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України. Такий злочин карається штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Окрім того, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років (ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України).
Правоохоронці закликають громадян дотримуватися чинного законодавства та у разі виявлення посівів нарковмісних рослин повідомляти свого дільничного офіцера поліції або за тел. 102.

Отже, чи можна і скільки рослин маку можна посадити на власному городі, щоб не оштрафували? На це питання, яке хвилює багатьох селян у різних регіонах країни, відповіли представники департаменту зв’язків з громадськістю МВС.

Посіви снодійного маку та коноплі, нагадали правоохоронці, дозволені лише державним підприємствам, що спеціалізуються на виготовленні лікувальних засобів і мають відповідну ліцензію. Приватні особи не мають права посіяти жодної рослини маку чи коноплі.

Джерело – Червоноградський відділ поліції

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.