SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
“Ми – проти підвищення тарифів на газ і електроенергію” – депутати Червоноградської міської ради звернулись до перших осіб держави

Припинити зростання ціни на постачання та розподіл електричної енергії та природного газу, а також збільшити виплати на субсидії. Саме такі звернення до керівництва держави адресували депутати Червоноградської міської ради на позачерговій сесії 20 січня.

Позачергове засідання сесії Червоноградської міської ради відбулося з ініціативи фракції ПП ВО “Батьківщина”. Ініційоване депутатами звернення було адресоване до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу. Обранці стурбовані підняттям ціни, тим паче у часи пандемії, коли платоспроможність українських родин зменшилась, зазначив голова фракції – Богдан Ляховський.

Депутати вимагають:

 • ввести мораторій на підвищення цін на комунальні послуги для населення;
 • невідкладно внести зміни в законодавство для впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін і тарифів на природній газ;
 • внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік для повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій для населення;
 • скасувати постанову НКРЕКП від 24 грудня 2019 року №3013 «Про встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020-2024 роки»;
 • для потреб населення, комунальних, державних підприємств використовувати газ україського видобутку;
 • повернути газотранспортні мережі у державну, комунальну власність;
 • переглянути рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення.

Текст звернення:

Президенту України

ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О.

Кабiнету Мiнiстрiв України

ШМИГАЛЮ Д.А.

Верховнiй Радi України

РАЗУМКОВУ Д. О.

Звернення

Червоноградської  мiської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу

Ми, депутати Червоноградської міської ради, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася через підвищення тарифів на постачання та розподіл електричної енергії та природного газу для населення, що стали наслідком низки рішень Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП),

24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики  та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила постанову №3013 «Про встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020-2024роки».

Відповідно до цієї Постанови з 1 січня  2020 року громадяни змушені платити окремо за газ, як товар, і окремо – за його доставку.

Нові правила розрахунків за газ, які стосуються всіх споживачів, у тому числі побутових є неприйнятними.

На сьогоднішній день ми маємо ситуацію при якій громадяни України, які є споживачами газу, обурені тією методико сплати за газ, яка запроваджена з 1 січня НКРЕП. Ця методика передбачає платежі за «розподіл і доставку» газу з розрахунку 1/12 в місяць, виходячи з обсягу спожитого газу за попередній рік.

Мешканці нашого міст, у більшості випадків, за власні кошти замовляли, документи, експертизи, здійснювали підключення до газової мережі. Нічого не змінилось і на сьогодні – при будівництві індивідуального будинку необхідно за власні кошти виготовити документацію, прокласти труби, здійснити підключення.

Тоді постає питання: коли газорозподільчі компанії будуть платити власникам мереж за використання їхнього майна?

У найвищому законі нашої держави – Конституції України зазначено. Що природні ресурси є власністю народу України. Чому тоді нас зобов’язують платити за власне як за придбане?

Більш як необгрунтованим є стягнення плати за транспортування навіть за умови, якщо людина газом не користувалася, адже якщо не було фактичного споживання, то відповідно і транспортування до цієї конкретної оселі не було.

Не можна примушувати людей сплачувати за послугу, яку вона не отримувала. Вимагання плати за це є цілком безпідставним та суперечить Закону України «Про захист прав споживачів». На наше переконання ці нарахування націлені не на справедливу оплату наданої послуги, а на ще більше збагачення монополіста – надавача послуги та призведуть лише до збільшення заборгованості по сплаті, зубожіння громадян.

В країні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена вірусом COVID-19. Внаслідок епідемії та карантинних заходів поглиблюється криза в економіці. Відчутних збитків зазнають підприємці. Рівень реальних доходів населення є дуже низьким та постійно знижується. Натомість, зростає безробіття та рівень бідності навіть серед працюючих українців.

Платоспроможність українських родин погіршилась. Водночас, ціни на електричну енергію та газ невпинно зростають. А разом із ними, стрімко накопичуються борги населення. За таких умов додаткове підвищення цін на електричну енергію та природній газ для населення перетворюється на чинник дестабілізації ситуації в країні, веде до зростання соціальної напруженості, політичної нестабільності та економічних потрясінь.

Зокрема, нашу глибоку стурбованість викликають рішення Кабінету Міністрів України щодо відміни державного регулювання цін на природній газ та відміни пільгового тарифу на споживання електричної енергії на перші 100 кВт.

Стаття 48 Конституції України гарантує кожному громадянину України право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає належне харчування, забезпечення одягом і житлом. Враховуючи рівень реальних доходів населення, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальні тарифи призведе до прямого порушення цих прав українських громадян.

Ми звертаємось до Президента України, як гаранта Конституції, Кабінету Міністрів України вжити невідкладних заходів для недопущення зростання цін на електричну енергію та природній газ для населення.

Закликаємо Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України:

 • ввести мораторій на підвищення цін на комунальні послуги для населення;
 • невідкладно внести зміни в законодавство для впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін і тарифів на природній газ;
 • внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік для повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій для населення;
 • скасувати постанову  НКРЕКП від 24 грудня 2019 року №3013 «Про встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020-2024 роки»;
 • для потреб населення, комунальних, державних підприємств використовувати газ україського видобутку;
 •   повернути газотранспортні мережі у державну, комунальну власність;
 •   переглянути рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення.

Прийняте на позачерговій сесiї Червоноградської мiської ради восьмого скликання

20 січня 2021 року

Відтак, позачергова сесія Червоноградської міської ради восьмого скликання вирішила, керуючись ст.ст. 140,144 Конституцiї України, Законом України «Про мiсцеве самоврядування в Українi»:

 1. Прийняти звернення Червоноградської  мiської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу, що додається.
 2. Направити звернення  до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
 3. Контроль за виконанням рiшення покласти на постiйну комiсiю з питань депутатської дiяльностi, забезпечення законностi, антикорупцiйної полiтики, захисту прав людини, сприяння децентралiзацiї, розвитку мiсцевого самоврядування та громадянського суспiльства, свободи слова та iнформацiї  (Майданович С.В.)

Ще одне звернення Червоноградської  мiської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги ініціювала франкція ПП “Європейська Солідарність”. Аргументували це зменшенням рівня субсидій, у порівнянні з 2018 роком, майже удвічі.

“В умовах бездіяльності центральної влади ми докладемо всіх можливих зусиль, аби не залишати українців сам на сам з цими надважливими проблемами. Тому, вважаємо за необхідне Верховній Раді поставити на голосування та підтримати законопроект від Європейської Солідарності”, який дозволить спрямувати додаткові 7 млрд.гривень на виплату субсидій, – наголосив Голова фракції “Європейська Солідарність” Петро Остапюк.

Текст звернення:

Президенту України

ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О.

Кабiнету Мiнiстрiв України

ШМИГАЛЮ Д.А.

Верховнiй Радi України

РАЗУМКОВУ Д. О.

Звернення

Червоноградської  мiської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги

Ми, депутати Червоноградської міської ради, вимагає негайно збільшити витрати на субсидії, які є найбільш ефективним та дієвим ринковим механізмом захисту найменш захищених верств населення. Порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі. Його урізали з 71-го млрд. грн до 36 з половиною млрд. грн. 

Гроші на збільшення субсидій у влади є. Депутати з фракції «Європейська Солідарність» вже подали законопроект, яким пропонують збільшити витрати на субсидії на 7 мільярдів гривень. Кошти Держбюджету пропонується забрати з видатків, передбачених на забезпечення діяльності Президента України та Офісу Президента України, а також Офісу Генерального прокурора, Національної поліції, ДФС України, ДПС України, ДБР та СБУ.

Фінансування цих органів було збільшене не обгрунтовано, а Президент України та Державне Управління Справами взагалі отримали найбільший бюджет за всі роки історії України. Не етично під час такої біди жирувати державним чиновникам – насамперед треба допомоги простим людям.

Нагадуємо, що підвищення тарифів урядами Яценюка і Гройсмана було обумовлено необхідністю отримання енергетичної незалежності від Росії. Тим більше, що в 2014 році вона знову тиснула на Україну тим, що припинила постачання газу. Але тоді було створено систему надання субсидій і її розширювали кожного разу, коли приймали рішення про наступне підвищення тарифів. Це дозволяло захистити найбідніших і, водночас, зберегти можливість купувати газ на європейському ринку, незалежно від бажання Москви.

Уряд Зеленського діє з точністю до навпаки. Скасування правила 100 кВт пільгової електроенергії б’є в першу чергу по найбідніших споживачах. Саме по тих, хто з усіх сил намагався вкластися в цей ліміт і для кого 78 грн. різниці були суттєвими.

Влада пішла на закупівлю електроенергії в Білорусії. Але відкривати ринок навіть для Білорусі небезпечно, бо через Білорусь до нас йде російська електрика. Крім цього, білоруська АЕС будувалася за російським проєктом, на російський кредит і російською компанією “Атомстройекспорт”. Це означає, що гроші, що сплачує Україна, йдуть державі-агресору. 

Крім відновлення закупівлі російської електрики через Білорусь планується відновлення поставок газу з Росії і це, як стверджують поінформовані джерела, було головною темою переговорів Єрмака та Козака в Німеччині. 

Україна довгі роки не мала проблем із постачанням електроенергії. Перспектива так званих віялових відключень – це розпис влади у повній неадекватності. Спроба використати результати безгосподарності для виправдання постачання електроенергії з Росії  – це державна зрада, яку не можна допустити.

Постачання газу з Росії повертає Україну до залежності від російської корумпованої газової голки. Скасування такої залежності за часів Порошенка є одним з найбільших здобутків десятиліття, тому спроби повернути цю газову кабалу – це перехід стратегічно важливої червоної лінії. Проти цього має виступити суспільство і всі здорові політичні сили.

Не виключено, що закупівля російської електроенергії та невмотивоване підвищення ціни на газ є частиною багатоходівки, в якій російська агентура спробує повернути Україну в енергетичну кабалу до Москви. Казками про дешевий російський газ вони знову намагатимуться посадити Україну на Московську газову голку, врятувати «Газпром» від банкрутства і повернути Україну у сферу впливу Кремля.

Минулого разу, коли Росія надала знижку на газ за Харківськими угодами – вона зажадала продовження перебування військової бази флоту у Севастополі. Зрештою за пару років Росія вже продавали свій газ Україні дорожче, ніж до Європи, а російський Чорноморський флот допоміг окупувати наш Крим.

Протягом чотирьох років президентства Петра Порошенка «Нафтогаз» був не просто прибутковою компанією, а головним донором державного бюджету — що, окрім іншого, дозволяло надавати субсидії в достатньому обсязі. За два роки Зеленського «Нафтогаз» навпаки став збитковим. І це затягує газовий зашморг Росії на шиї України та повертає до старих корупційних схем часів Януковича, які ми зламали.

Звертаємось до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України і вимагаємо негайно підвищити субсидії до рівня достатнього для повної оплати тарифів найбіднішими верстами населення України.

Прийняте на позачерговій сесiї Червоноградської мiської ради восьмого скликання 20 січня 2021 року

Відтак, позачергова сесія Червоноградської міської ради восьмого скликання вирішила, керуючись ст.ст. 140,144 Конституцiї України, Законом України «Про мiсцеве самоврядування в Українi»:

1. Прийняти звернення Червоноградської  мiської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги.

2.Направити звернення  до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

3.Контроль за виконанням рiшення покласти на постiйну комiсiю з питань депутатської дiяльностi, забезпечення законностi, антикорупцiйної полiтики, захисту прав людини, сприяння децентралiзацiї, розвитку мiсцевого самоврядування та громадянського суспiльства, свободи слова та iнформацiї  (Майданович С.В.)

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.