SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону

В Україні до 16 березня мають розблокувати супутниковий сигнал міжнародних версій своїх загальноукраїнських телеканалів, щоб «зробити телебачення доступним для українських громадян», пише Zaxid.net.

Про це під час зустрічі 28 лютого домовилися президент Володимир Зеленський та представники провідних українських медіагруп, назви яких Офіс президента не уточнює. Вочевидь, йдеться про StarLightMedia, до якої входять телеканали СТБ, ICTV і «Новий канал», «1+1 медіа», якому належать телеканали «1+1», «2+2» та ТЕТ, «Медіа Група Україна» (телеканал «Україна») та «Інтер медіа груп» («Інтер», НТН, К1 і К2). Саме вони в ніч з 28 на 29 січня закодували свої понад 20 найрейтинговіших в країні телеканалів.

За словами Володимира Зеленського, кодування супутникового сигналу стосується не тільки бізнесу медіа, а й «стратегічного захисту інформаційної безпеки України». Він каже, що в Офіс президента надходить багато звернень щодо цього, особливо зі сходу країни поруч з тимчасово окупованими територіями, де закодовані українські телеканали замінило російське телебачення.

«Ми приїхали туди, побачили, що і російське радіомовлення, і телебачення є не лише на тимчасово окупованих територіях. Воно має дуже потужний сигнал і на контрольованих територіях. Крім того, тоді вони «глушили» наш сигнал військовою апаратурою. А зараз, мені здається, навіть не потрібно використовувати технічні засоби та гроші, щоб глушити, – ви самі відключилися», – сказав Володимир Зеленський, зауваживши, що РНБО взагалі може запровадити мораторій на кодування супутникового сигналу. Але наразі не буде.

Натомість сторони домовилися про розкодування частини ключових телеканалів. Яких саме – в Офісі президента не уточнили.

Крім цього, провайдеру ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд» запропонували до 4 березня змінити модуляцію сигналу, аби розширити покриття. Також «Зеонбуд» має встановити цифрові передавачі у 47 населених пунктах України до 1 травня і модернізувати наявні антенно-фідерні системи для всіх прикордонних територій.

У той же час оператори супутникового мовлення Xtra TV та Viasat мають розробити соціальні пакети супутникового телебачення з мінімальною абонплатою для соціально незахищених верств населення.

Нагадаємо, провідні українські медіагрупи у ніч з 28 на 29 січня закодували сигнал своїх 22 телеканалів на супутнику. Пізніше ще 10 телеканалів, які не входять у ці медіагрупи, анонсували кодування свого супутникового сигналу.

Джерело – Zaxid.net.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.