SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
«Клінічно ковід став агресивнішим», – медики

Сьогодні на стаціонарному лікуванні у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні перебуває понад 200 пацієнтів. Більшість з них потребують кисневої терапії. Про це розповіла лікар-інфекціоніст медзакладу Людмила Гринів.

«На стаціонарному лікуванні в нас перебуває 221 пацієнт. Стан пацієнтів середньої важкості та важкий. Більшість людей потребують кисневої терапії. Пацієнти мають ознаки гострої дихальної недостатності», – зазначила медик.

Як зауважила Людмила Гринів, сьогодні ковід став значно агресивнішим.

«Тривалість перебування пацієнтів у стаціонарах подовжилась, сьогодні це від 2 тижнів і більше. Клінічно додались симптоми ураження шлунково-кишкового тракту, серед яких нудота, блювота тощо. Таких випадків побільшало. Перебіг і тяжкість захворювання на даний час є складнішою», – зазначила Людмила Гринів.

Нагадаємо, що станом на ранок, 10 березня, у стаціонарах області перебувають 1962 осіб з підозрою та підтвердженим ковід. В реанімації перебуває 162 людей, з них на апаратах ШВЛ – 39.

За інформацією головного лікаря Сокальської ЦРЛ Романа Шведа, станом на 9 березня за вихідні дні по Сокальській РЛ підтверджено 12 випадків COVID-19: м.Сокаль-10, смт. Жвирка-1, с.Ульвівок-2, с.Свитазів-1, с.Тартаків-2. 30 пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні в ковідному відділенні Сокальської РЛ: м. Червоноград – 15, м.Сокаль- 3, Радехівський район-2, м.Соснівка-2, с.Добрячин-1, с.Боб՚ятин-1, с.Ванів-1, с.Поториця-2, с.Варяж-1, м.Белз-1, с.Завешень-1.

8 пацієнтів виписані з одужанням від COVID-19.

Додамо, вакцинація на Львівщині триває. Зокрема, сьогодні в області працює 4 мобільні бригади. Про це під час брифінгу розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.  

«Цих вихідних до вакцинації долучились бригади по територіях області. Це мобільні бригади м. Червоноград, Самбора, Стрия. Окрім цього, продовжує працювати мобільна бригада у Львові», – зазначив він.

Першочергово вакциновують медиків ковідних закладів. Окрім того, враховуючи що вакцина десятидозна, залишковими дозами вакцинують відомих, авторитетних мешканців області.

«Є багато людей, які зголошуються на вакцинацію, щоб власним прикладом продемонструвати безпечність і необхідність вакцинації», – зазначив Орест Чемерис.

Загалом на сьогодні вже провакцинували понад 700 мешканців області. У вакцинованих не спостерігали побічних ефектів, зазначають медики, лише незначні прогнозовані ознаки-симптоми після вакцини, серед яких слабкість, незначне підвищення температури тіла тощо.

«До кінця цього тижня ще 9 мобільних бригад отримають сертифікати про проходження навчання з вакцинації. Окрім цього, одна бригада вже пройшла навчання по роботі з вакциною Pfizer, і як тільки вона прибуде на Львівщину, бригада розпочне роботу. Наголошу, що мобільні бригади працюють у вихідні, відтак надалі кількість вакцинованих буде збільшуватись», – зазначив Орест Чемерис та наголосив, що вакцинація – єдиний метод боротьби з пандемією коронавірусу.

Джерело – Львіська ОДА.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.