SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Два великі українські машинобудівні підприємства релокуються на Львівщину

Підприємства із територій, де сьогодні ведуться активні бойові дії, релокують свої виробничі потужності на захід України. Так, вже найближчим часом у Львівській області свою роботу розпочнуть два потужні українські підприємства машинобудівної галузі.

14 квітня у Львівській ОВА їх керівники підписали відповідні договори про оренду виробничих приміщень.

Перше підприємство – це ТОВ «УК «ВІТРОПАРКИ УКРАЇНИ», в складі групи  компаній ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування»,  яке створило сучасне виробництво повного циклу. Компанія розробляє, будує та обслуговує вітроустановки, генерує та здійснює постачання електроенергії. На всіх етапах – від проектування й монтажу вітростанцій до логістики, запуску та довгострокового сервісу – максимально використовує енергетичний потенціал України. Релокуються із Краматорська.

Друге підприємство – промислова компанія «Пожмашина». Є єдиним виробником великої спеціалізованої протипожежної техніки в Україні, лідер на ринку пожежної, спеціалізованої та сільськогосподарської техніки.

Сьогодні компанія демонтує обладнання і в оперативному порядку перевозить із Чернігівської області. Евакуюють третину заводу. Тут розгортатимуть виробництво с/г техніки та збірку пожежних машин.

«Ми провели низку зустрічей в різних регіонах і зупинились на Львівській області, адже бачимо тут великий людський потенціал, традиції та потенційні ринки збуту, в тому числі експортні напрямки», – зазначив гендиректор ТОВ ПК «Пожмашина» Олег Авер’янов.

Після завершення війни планують частину виробництва залишити, а також у можливій перспективі на базі орендованого приміщення розпочати виробництво вантажної техніки зі створенням нових робочих місць.

«Перш за все дякую за довіру до області. За те, що ви продовжуєте працювати у такий складний час. Мені дуже приємно чути, що ви отримуєте усю необхідну допомогу та сприяння від нас. Ми і надалі готові вам допомагати. Сьогодні два великі машинобудівні підприємства заходять на територію Львівщини», – зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Начальник Львівської ОВА наголосив, що зокрема в такий спосіб Львівщина сьогодні збереже та розвиватиме українське машинобудування.

«Львівщина завжди славилася своїми машинобудівними традиціями. Мені дуже приємно, що сьогодні ми відновлюємо цю традицію і посилюємо цей потенціал. Сподіваюсь, що прихід таких компаній стане поштовхом до подальшого залучення високотехнологічного бізнесу у Львівську область», – зазначив Максим Козицький.

У зустрічі також взяв участь генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, який зауважив, що сьогодні економічний фронт також важливий, як і фронт військовий.

«Очікуємо створення нових 1000 робочих місць на цих об’єктах», – наголосив Руслан Іллічов.

Зазначимо, що від початку війни росії проти України на Львівщину релокувались вже 79 підприємств, з них 32 запустили свої виробництва. Загалом відділ інвестиційної політики Львівської ОВА вже опрацював 347 заявок на переміщення виробничих потужностей.

Джерело – Львівська ОВА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.