SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Діти за кермом скутера? Для мотоциклістів також є правила дорожнього руху

Поліція Львівської області нагадує про правила та вимоги для тих, хто обрав для пересування мототранспорт. Пам’ятайте, що мопеди мають бути зареєстровані, як транспортні засоби, а водії повинні мати при собі посвідчення водія.

Під час літніх канікул, патрульні все частіше зупиняють підлітків, які нехтуть безпекою на дорозі. Тому поліцейські нагадують, що правила дорожнього руху розповсюджуються на всіх учасників дорожнього руху, серед яких і скутеристи.

Особливе звертання до дорослих, діти яких їздять на мототехніці без водійського посвідчення, мотошоломів і необхідних знань правил дорожнього руху.

Відповідно до п. 2.1 (Водій механічного транспортного засобу, у даному випадку скутера чи мопеда, повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб, поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності) ПДР.

Відповідно до п. 2.13 (Право керувати транспортним засобом може бути надано особам, які керують мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії А1, А) — з 16-річного віку) ПДР.

За невиконання згаданих вимог встановлена адміністративна відповідальність.

Так, за ч.6 ст.121 ( Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака) КУпАП. Порушникам загрожує штраф 850 гривень.

За ч. 2 ст.126 (Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом) КУпАП. Штраф — 3400 гривень.

За ч. 5 ст. 121 (Порушення правил користування мотошоломами) КУпАПШтраф — 510 гривень.

Дотримуйтесь ПДР! Безпечної дороги!

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.