SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
“Золото” в 77 років – Василь Герус з Волиці, який долає щодня 14 км, переміг у Всеукраїнському чемпіонаті

«Вік – не перешкода», — під таким девізом в Києві пройшов чемпіонат клубу зі скандинавської ходьби. Півсотні учасників змагалися за перемогу в різних вікових категоріях, — найповажніша з яких 70+. А сам захід зібрав учасників віком від 11 до майже 80 років.

24 жовтня київський клуб скандинавської ходи “Економіст” організував та провів другий КУБОК ГЕТЬМАНА у столиці. В змаганнях взяли участь представники скандинавської ходи та легкоатлетичного бігу. Всі переможці та призери у вікових категоріях 10+, 20+, 30+, 40+, 50+, 60+, 70+, 75+ отримали дипломи, медалі, та кубки. Всі фінішери також отримали медаль учасника.

“Одне діло, коли ти ходиш по лісу, по парку, а коли йдеш, бачиш суперника і треба його наздогнати, адреналін включається, азарт бере!” – прокоментував цьогорічні змагання керівник змагань Зарицький Микола.

Змагання проходили на місцевому стадіоні. Ходаки повинні були подолати якнайшвидше 4 км. А переможців визначали за віковими категоріями.

Серед учасників найповажнішого віку – Василь Герус, якому 77 років. Він – житель села Волиця, що на Сокальщині.

“Мене змусила займатися біда. Я був на Майдані і заробив аритмію серця. Мені запропонували в нашій лікарні поставити кардіостимулятор. Але через дуже велику його вартість, я не міг собі це дозволити. Бо для пенсіонера ціна 60 тис – непідйомна. Я відмовився. Тоді мені порекомендували займатися скандинавською ходьбою з палками. Вона за рахунок руху руки зміцнює сердечний м’яз. Я в 2015 році походив 3 місяці по 4 км вдень і аритмія моя зникла,” – розповів Василь Герус.

Василь Герус донедавна кожного дня проходив 12 км, а зараз долає 14 км. І це ЩОДНЯ!

Взяти участь у змаганнях зі скандинавської ходьми йому запропонував керівник змагань Зарицький Микола. До цього Василь Герус ніколи не брав участі в подібних естафетах.

12 вересня відбувся І тур ІІ відкритого чемпіонату КСХ “Економіст”, де наш земляк посів 2 місце у віковій категорії 70-79р. Пана Василя нагородили срібною медаллю. Вже в ІІ турі чемпіонату, поважний ходак потрапив у вікову категорію 75-79 р. І там виборов І місце, відповідно і був нагороджений “золотом”! Він пройшов 4 км за 32 хв, 40 сек.

Як повідомив журналістам телеканалу “Бужнет” переможець, зараз ведуться перемовини українського клубу “Економіст” з “Європейською Федерацією скандинавської ходьби”. Тож цілком можливо, що навесні 2021 року наші спортсмени, після перемоги у Всеукраїнському чемпіонаті, мають шанс взяти участь і в європейському.

Цьогорічні змагання для Василя Геруса будуть дуже пам’ятні, оскільки вони відбувались 24 жовтня в Києві, а сам пан Василь був членом виборчої дільниці у своєму селі (був задіяний в організації місцевих виборів 25 жовтня).

Тож в п’яницю ввечері, 23 жовтня, наш земляк вже сидів у автобусі до Львова, щоб вночі потрапити поїздом в Київ. 24 жовтня переміг у чемпіонаті зі скандинавської ходьби, і зранку 25 жовтня в 4:00 уже повернувся до Львова. ПІШКИ пройшов від центрального вокзалу до АС-2. І в 7 год був у Червонограді.

Але, як зазначив пан Василь у розмові, не перемога була його головною метою. Він дуже хоче, щоб скандинавська ходьба була популярною і серед жителів Червоноградського району, бо “це здоровий спосіб життя, який не треба відкладати на 70 років“.

Журналісти телеканалу “Бужнет” щиро вітають пана Василя з перемогою та бажають надалі тримати таку відмінну форму, мати міцне здоровя! Пишаємось!


Додамо, скандинавська ходьба дуже лояльний до будь-яких умов, віку та особливостей самопочуття вид спорту.

Він існує вже понад 90 років і першими неабияку його користь помітили фінські лижники: їм необхідно було підтримувати себе у формі у безсніжні періоди і вони перевзули лижі на кросівки, але палиці лишили, аби достатньо навантажувати верхні кінцівки.

Тому, якщо хтось гадає, що ходьба з палицями – задум пенсіонерів, він дуже помиляється. Так тренувались молоді спортсмени і робили це дуже ефективно.

Надалі такий цікавий вид тренувань почали досліджувати медики. Вони виявили низку переваг і ходьба з палицями дуже швидко стала популярною серед європейців.

Скандинавська ходьба – одне з ефективних кардіо тренувань таких як біг, чи їзда на велосипеді.

Завдяки активній роботі більшої частини м’язів можна досягти непоганого ефекту. Чим більше частин тіла включені у роботу, тим продуктивніший процес спалювання калорій.

Загалом за годину ходьби з палицями середньостатистична людина спалює від 400-600 кілокалорій.

Таким чином, скандинавська ходьба повністю може замінити повноцінне тренування в залі.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.