SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону

В Україні з 1 квітня 2020 року уряд впроваджує систему електронних лікарняних листів. Відтепер “купити” лікарняний не можна

Які зміни відбудуться в оформленні лікарняного посянює прем’єр-міністр Олексій Гончарук на своїй сторінка у Telegram:

“Із квітня українці зможуть оформити лікарняний онлайн — більше не потрібно виписувати їх на паперових бланках та зайвий раз йти до поліклініки. Уряд запроваджує систему електронних лікарняних. Лікар зможе електронним підписом затвердити документ. Система автоматично надсилатиме інформацію про лікарняний роботодавцю працівника та до Фонду соціального страхування”.

Прем’єр наголосив, що це пришвидшить процедуру отримання страхових виплат та зменшить шахрайство навколо цієї теми, “коли фейкові лікарняні купували за 200-300 грн”.

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська на своїй офіційній сторінці у мережі Facebook написала:

“Вже з квітня кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Тобто паперові бланки з часом відійдуть у минуле”.

Отож інформація через реєстр в Пенсійному фонді (ПФУ) буде автоматично передана у Фонд соціального страхування (ФСС) – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – оскільки є платником єдиного соціального внеску, а також передаватиметься роботодавцю, який через кабінет страхувальника на веб-порталі ПФУ побачить, що його працівник оформив тимчасову непрацездатність.

“Ідентифікація лікарів у веб-сервісі проводитиметься на підставі переданих МОЗ до ПФУ відомостей про заклади охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на провадження медичної практики. У свою чергу інформація у МОЗ накопичуватиметься на підставі даних Національної служби охорони здоров’я про укладені договори із закладами охорони здоров’я”, – резюмувала Юлія Соколовська.

Крім того, Міністр акцентувала увагу на тому, що протокол обміну даними уже погоджений усіма сторонами і всі чекають на старт електронного лікарняного в квітні.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.