SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Як в Червонограді штрафуватимуть тих, хто повернувся з-за кордону і не самоізолювався

Що робити з несвідомими громадянами, які приїхали з-за кордону і прогулються вулицею, а не йдуть на самоізоляцію – дає роз’яснення Червоноградська міська рада на своїй сторінці у facebook.

Як повідомив депутат Червоноградської міської ради, адвокат Золочівський Володимир, 18 березня були внесенні зміни в Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення.

“Якщо ви знаєте, що мешканці нашого міста прилетіли з інших країн і не пішли у самоізоляцію, ви повинні звернутись в Червоноградський відділ поліції письмово або по телефону, та вказати дані особи. Кожен повинен сьогодні дбати про здоров’я своєї сім’ї і оточуючих, “- зазначив депутат.

За порушення правил карантину можна отримати від 17 до 34 тис. грн штрафу.

Правила карантину – це рішення державної та місцевої влади, встановлені на певний період для недопущення поширення хвороби.

Як повідомляє Центр громадського здоров’я України,cамоізоляція – це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція передбачає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж 2 метри).

Винятком є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на гарячу лінію Центру громадського здоров’я України щодо нової коронавірусної інфекції: 0 800 505 840

Для кого потрібна самоізоляція:

🔶для тих, хто очікує результати тесту на новий коронавірус;

🔶для тих, хто близько контактував з особами, що захворіли на COVID-19;

🔶для тих, хто нещодавно повернувся із країн, де зафіксовано новий коронавірус (навіть якщо відсутні симптоми).

🔷Скільки триває самоізоляція?
Якщо вам рекомендував лікар або ви самостійно прийняли рішення про ізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів із дати початку випадку, який став причиною самоізоляції: подорож, контакт з хворим тощо.

🔷Як підготуватись до самоізоляції?
Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи.
Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини самоізоляції, а також оберіть контактну особу, до якої будете звертатись за допомогою.

🔷Що робити, якщо проживаєте не одні?
Потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.
Не забувайте про регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використання одноразових серветок та хустинок. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

🔷Як організувати доставку харчових продуктів?
Спробуйте мінімізувати походи до магазину. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

🔷Що робити, якщо вам необхідно покинути житло?
Якщо виникла необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.