SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Як розірвати декларацію з сімейним лікарем, який вас не влаштовує – пояснює Червоноградський ЦПМСД

Ви маєте право на вільний вибір свого сімейного лікаря, незалежно від вашого місця проживання чи реєстрації. Якщо з якихось причин ви не знайшли спільної мови з сімейним лікарем – маєте повне право обрати нового. Про це йдеться в повідомленні Червоноградського центру з надання первинної медико-санітарної допомоги.

Якщо вас не влаштовує ваш сімейний лікар: як розірвати декларацію?

  1. Зконтактуйтесь з своїм новообраним лікарем, узгодьте можливість укласти декларацію з Вами (лікар може відмовити Вам, якщо в обраного Вами лікаря уже є набраний ліміт пацієнтів: сімейний лікар – 1800 пацієнтів, терапевт – 2000 пацієнтів, педіатр – 900 пацієнтів). Домовтесь про візит для укладення декларації.
  2. В умовлений день та час прийдіть в медичний заклад з паспортом (свідоцтвом про народження, якщо перереєстровуєте дитину), ідентифікаційним кодом та телефоном. Телефон має бути зарядженими і включеним (для реєстрації буде потрібен код, який Ви отримаєте СМСкою на свій телефон).
  3. Попередньо, або під час візиту можете обговорити питання, які стосуються Вашого здоров’я: хронічні захворювання, вакцинація, постійний прийом медикаментів, канал для комункації, тощо. Це дасть змогу лікарю краще налагодити співпрацю з Вами.

Відповіді на поширені питання про вибір і зміну лікаря

Чи потрібно попереджати про розірвання декларації попереднього лікаря?

Це не обов’язково і залежить від обставин і в яких стосунках Ви були з попереднім лікарем. Якщо це, наприклад, переїзд – можна обговорити це питання і отримати рекомендації щодо лікарів в місцевості, куди Ви плануєте переїхати.

Чи потрібно приходити на прийом, щоб розірвати декларацію?

Ні. Якщо Ви укладаєте нову декларацію, то повідомлення про розірвання прийде автоматично Вашому попередньому лікарю.

Скільки разів можна змінювати сімейного лікаря?

Стільки скільки треба, щоб знайти того лікаря якому ви будете довіряти. Обмежень нема.

Чи можна підписати декларацію з кількома сімейними лікарями?

Ні. Ви можете обрати лише одного сімейного лікаря (або терапевта, або педіатра)

Де шукати сімейного лікаря?

Список усіх медзакладів і лікарів у Вашому місті чи в бажаному медичному закладі, можна знайти на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Перелік усіх лікарів, які працюють в нашому Центрі є в нас на офіційній сторінці.

“Вибір сімейного лікаря – це особиста справа кожного. Тому ні при первинному укладанні декларації, ні при зміні лікаря ви не зобов’язані нікому доводити своє право на обслуговування або свою мотивацію в разі відмови від такого обслуговування” – додають в Червоноградському ЦПМСД.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.