SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Як не сплатити за «температурні коефіцієнти» тричі

Епопея з так званими «температурними коефіцієнтами» триває. Поки Верховний суд зволікає з ухваленням рішення в відповідних справах, проблема з додатковими нарахуваннями за попередні періоди, – із жовтня 2018 року по грудень 2020 року включно, нікуди не зникла. Про це повідомляє консультаційний центр для населення “ГазПравда”.

Люди не лише не розуміють, за що їм нараховували додаткові об’єми більше двох років. Частина споживачів виявляє, що їм ці додаткові обсяги нараховували тричі! І все це під видом «приведення до стандартних умов». Перший раз – у тарифі на розподіл, другий раз – на цей же обсяг в оплаті за сам газ. А втретє «температурні коефіцієнти» нараховувалися автоматично самими газовими лічильниками, які мають термокомпенсацію або так зване «директивне приведення» до стандартних умов.

Тобто такі лічильники самі врахували коефіцієнти в наявних показниках і споживач їх сплатив. Але облгази все одно застосовували завищені коефіцієнти до показань таких лічильників.

Щоб не заплатити зайвого, радимо перевірити, чи встановлений у вас лічильник із термокомпенсацією або з «директивним приведенням» до стандартних умов. Якщо так – ви маєте право вимагати від облгазу компенсації переплат.

Як це зробити та що робити далі?

  1. Подивіться на фото. Якщо на лічильнику є ось такі позначки, виділені червоним, – «Тб=0 оС» чи «Тб=15 оС», або біля типорозміру є буква «Т», то ви власник такого лічильника.
  2. Якщо виявите, що маєте такого лічильника, перевірте свій особистий кабінет на сайті вашого облгазу. Там має бути десь такий запис «Лічильник з елементами температурної компенсації» або подібний.
  3. Якщо не знайдете такого напису, а побачите інший, наприклад «В опалювальному приміщенні на відстані не більше 0,5 м від входу газопроводу», «В опалювальному приміщенні на відстані більше 0,5 м та менше 1,5 м від входу газопроводу», «Зовні приміщення на відстані менше 1 м від виходу газопроводу», «Зовні приміщення на відстані більше 1 м від виходу газопроводу» або подібне, – зверніться до свого облгазу та вимагайте корегування об’єму споживання, а відповідно і в постачальника зменшення плати за газ.

Крім того, інформаційно-консультаційний центр ГазПравда підготував зразок скарги до НКРЕКП на тему лічильників із термокомпенсацією та «директивним приведенням» до стандартних умов. Скачати її ви можете за посиланням: https://gazpravda.com.ua/blanki (1 розділ, 11 пункт).

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.