SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Верховна Рада заборонила депутатам і мерам брати на роботу родичів. Хто у списку близьких людей?

Верховна Рада України на своєму засіданні 17 вересня ухвалила за основу і в цілому закон, який забороняє депутатам усіх рівнів і мерам забороняється мати помічників із кола близьких осіб, визначеного законом. «За» ухвалення закону проголосували 252 парламентарі.

Заборона поширюється на народних депутатів, депутатів ВР АР Крим, місцевих рад, сільських, селищних та міських голів. Вони не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близькими їм особами.

Близькими особами визначаються чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний і двоюрідний брати, рідна і двоюрідна сестри, рідний брат і сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько і мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновитель чи усиновлений, опікун або піклувальник, особа, яка перебуває під опікою суб’єкта.

У пояснювальній записці ініціатори законопроекту наголосили, що до цього нардепи не мали жодних обмежень щодо призначення собі як підпорядкованих осіб – помічників-консультантів – своїх близьких осіб.

«Цей виняток, спеціально передбачений чинним законодавством для виборних посад та їх близьких осіб, призводив до низки історій з найманням до себе на роботу близьких осіб, які могли отримувати доступ до бюджетних коштів – і це, своєю чергою, призводило до корупційних ризиків та потенційних зловживань», – йдеться в пояснювальній записці.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.