SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
В Червоноградському районі – 68, на Львівщині – 884 нових випадки захворювання ковідом

За попередню добу на Львівщині методом ПЛР-тестування у 884 мешканців області підтвердили СОVID-19. В реанімації перебуває 193 людини, з них на апаратах ШВЛ – 48.

У розрізі населених пунктів Червоноградського району.

Бишів  – 1, Корчин – 2, Лопатин – 1, Нивиці – 2, Радехів – 7, Стоянів – 1, Торки – 1, Белз – 2, Горбків – 2, Двірці – 1, Добрячин  – 1, Жвирка – 1, Перв’ятичі – 2, Перемисловичі – 1, Поториця – 1, Сокаль – 5, Соснівка – 5, Червоноград – 14, Добротвір – 13, Незнанів – 2, Рокети – 1, Старий Добротвір – 2.

38 пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні в Сокальській лікарні. 5 людей – у відділенні інтенсивної терапії та ще 5 пацієнтів виписані з одужанням від COVID-19.

Додамо, у зв’язку зі складною ситуацію захворюваності на коронавірус планують збільшити кількість ліжкомісць в опорних лікарнях області.

Про це йдеться на сайті Львівської ОДА.

Про це йшлося сьогодні під час засідання обласного Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

“На жаль, епідеміологічна ситуація в області погіршується. Щодо кількості госпіталізованих осіб ми перевищили показники жовтня. На сьогодні нам необхідно забезпечити додаткових 600 ліжкомісць, щоб у випадку збільшення кількості хворих бути готовими надати належну допомогу і врятувати людські життя. Тому маємо працювати синхронно і запропонувати комісії ТЕБ і НС конкретні пропозиції”, – зазначив  керівник робіт з ліквідації надзвичайної ситуації, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.  

У межах засідання штабу директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис проінформував, що у порівнянні з лютим,  заповненість ліжкомісць в медзакладах зросла втричі.

“Cтаном на ранок в стаціонарах перебуває 2295 хворих, ліжкова мережа заповнена на 58%. Ще минулого тижня цей показник становив 50%. Щоденно у стаціонари ми госпіталізуємо від 240 до 270 пацієнтів. Якщо порівнювати з жовтнем, то такого не спостерігалось, наш “рекорд” становив – 250. Також, якщо у період трьохтижневої давності швидка виїжджала на добу 35 разів до пацієнтів із підозрою на коронавірус, то сьогодні понад 100 викликів”, – зазначив Орест Черемерис.

Медики застерігають,  хворі на Львівщині є носіями різновиду коронавірусу, який відрізняється від тих,  що був раніше.

“Це не британський штам, не південноафриканський, а новий із зміненим антигеном. Це може свідчить про одну з причин зростання кількості захворювань. Тенденція приросту хворих за останніх 14 днів в порівнянні з попередніми двома тижнями є невтішною, загалом по області приріст на 21 %. Вище середньообласних показників – Львівський та Дрогобицький райони, у той же час Яворівський виходить на темпи приросту хворих. Щоб запобігти зростанню ковідних пацієнтів, контактних з хворими необхідно вносити у додаток “Дія”. Питання переходу на онлайн навчання теж є пріоритетним. Щодо роботи громадських закладів, то їх роботу необхідно обмежити, щоб не допустити колапсу медичної системи. Окрім того, за державні кошти є доставлені швидкі тести, важливо їх максимально використати. Якщо ми сьогодні будемо вживати необхідні заходи, то зможемо уникнути епідеміологічного піку”,  – наголосила епідеміолог, керівник лабораторного центру Наталія Іванченко.

За підсумками засідання, Іван Собко доручив профільному департаменту пропрацювати спільно з міською владою та керівниками районів механізм збільшення кількість ліжкомісць в опорних лікарнях та відповідне рішення винести для затвердження комісією ТЕБ І НС.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.