SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
У селі Тудорковичі відбулись поминальні заходи у честь Віктора Матюка

18 лютого Сокальщина відзначила 170-річчя від дня народження видатного композитора, священника, педагога, громадського діяча, благодійника Віктора Григоровича Матюка.

Віктор Матюк народився 18 лютого 1852 року в с.Тудорковичі в сім’ї місцевого дяка. Змалку він був здібним хлопцем, вчився в місцевій школі та згодом продовжив навчання в Сокалі, в Перемишлі. Віктор Григорович обрав шлях священика, його було призначено на парафію в с.Карів (тепер Белзької громади). Там він організував першу громадську читальню. Підтримував дружні відносини із митрополитом Андреєм Шептицьким, Миколою Лисенком, Михайлом Вербицьким. При кожній нагоді збирав фольклорний доробок українців: пісні, колядки, укладав їх у співаники та книги. До останніх днів він проживав у Карові, помер у 60-річному віці, та у цьому селі і похований.

Поминальні заходи у честь Віктора Григоровича Матюка пройшли 18 лютого в його рідному селі Тудорковичі. Щоб вшанувати світлу пам’ять видатного композитора біля пам’ятника Віктору Матюку в центрі села зібралися жителі Тудоркович, Войславич, Старгорода, учні місцевої школи, влада, гості. Місцевий парох о.Степан Ділай відслужив панахиду, голова Сокальської міської ради Сергій Касян, заступник голови Володимир Огінський, начальник відділу освіти, молоді та спорту Сокальської міської ради Леся Ковалишин, голова Червоноградської районної ради Андрій Порицький, староста Марія Маркевич поклали квіти до пам’ятника. Продовжилися заходи із вшанування Віктора Матюка в Тудорковицькому НВК І-ІІ ст.,де учні, вчителі та учасники художньої самодіяльності Тудорковицького народного дому підготували цікаву концертну програму. Розповіді із біографії Віктора Матюка перепліталися із піснями, віршами, сценками.

Ім’я Віктора Григоровича Матюка присвоєно Сокальській дитячій школі мистецтв.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.