SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
У Червоноградській лікарні з 1 січня деякі послуги стануть платними

Наступний – 2021 рік стане роком новацій та викликів і для Червоноградської центральної міської лікарні, і для її пацієнтів. Саме з 1 січня 2021 року окремі медичні послуги стануть платними.

Якщо ви не підписали декларацію з сімейним лікарем, не маєте електронного скерування до вузького спеціаліста, а хочете самостійно отримати консультацію або ж маєте намір зробити обстеження чи лабораторні аналізи, які не передбачені в пакетах угоди з Національною Службою Здоров’я – будьте готові платити.

Чому виникла така потреба і які послуги стануть платними, журналістам телеканалу “Бужнет” дізнавались у завідуючої поліклінікою Людимили Лугової.

“30 листопада 2020 року виконавчий комітет Червоноградської міської ради затвердив ряд медичних послуг, які стануть платними в нашому закладі. Законодавчою базою є постанова Кабінету міністрів, оскільки ми працюємо тепер по господарському кодексу. Оплата – безготівкова, через касовий апарат та термінали, які розташують в приміщенні поліклініки. Інформацію про вартість послуг розмістять біля реєстратури.”

В рамках реформування вторинної ланки медичної галузі, Червоноградська центральна міська лікарня підписала угоду з Національною Службою Здоров’я України, до якої входить 15 пакетів медичних послуг. Відтак, близько 400 різновидів послуг, що не увійшли до переліку, за які сплачує НСЗУ, стануть платними для пацієнтів.

Тож, тих пацієнтів, які звертатимуться до вузьких спеціалістів Червоноградської центральної міської лікарні без електронного скерування від сімейного лікаря, обслуговуватимуть платно відповідно до затверджених тарифів. Їх, за словами Людимили Лугової, розробило київське ТОВ «Медицина ВМ» згідно з «Методикою розрахунку цін на медичні послуги в медичних закладах, санаторно-курортних підприємствах, страхових компаніях та інших медичних структурах».

Як доповів директор КП «Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради» Ігор Грондзаль, сьогодні пацієнтів, які не бажають звертатися до сімейного лікаря по скерування до вузького спеціаліста або не підписали декларацію, лікарі медичного закладу обслуговують на волонтерських засадах або відмовляють у наданні послуги. Щоб не позбавляти мешканців можливості отримати в разі необхідності медичну допомогу, розробили тарифи, які дозволяють відшкодувати витрати лікарні. Пільгові категорії громадян матимуть знижки на медичні послуги за наявності документа, що підтверджує право на пільгу. Лікар прийматиме пацієнта без електронного скерування тільки після пред’явлення документа про оплату.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.