SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Сокальщина: проведено рейдові заходи щодо заборони спалювання сухої рослинності та її залишків

Упродовж вихідних днів працівниками Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області спільно з представниками національної поліції, Сокальської районної державної адміністрації, Белзької міської ради, КП ТРК “Сокаль”, Бендюзького лісництва ДП “Радехівського лісомисливського господарства” Сокальського ДЛГП “Галсільліс”, громадським інспектором з охорони навколишнього довкілля, товариства мисливців і рибалок “Лісовик” проведено рейдові заходи щодо заборони спалювання сухої рослинності та її залишків.
Під час рейдів проведено об’їзди населенних пунктів, особливу увагу звернуто на торфовище поблизу м. Белз в якому спостерігались пожежі торфу, так з громадою Белзької міської ради проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо заборони та шкоди пожеж в екосистемах.
З початку року на території Сокальського району за спалювання сухої рослинності та її залишків до відповідальності притягнуто 3-ох осіб.

Сокальський РС ГУ ДСНС України у Львівській області нагадує, що Верховна Рада України прийняла законопроект №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)».

Відтак, згідно із Законом:

🔥знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.

🔥порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 до 4 тис. 590 грн. і на посадових осіб – від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн. для посадових осіб.

🔥випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища – карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн. для посадових осіб.

🔥Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 6 тис. 120 до 12 тис. 240 грн.

Джерело – Сокальська РДА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.