SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Що означає “адаптивний карантин”. І чому його продовжили до 31 серпня?

Уряд відмовився від тотального загального карантину на території всієї країни, натомість було введено адаптивний карантин до 31 серпня задля уникнення досягнення піків захворювань і перевантаження системи охорони здоров’я.

Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Залежно від показників вживатимуться заходи з послаблення чи посилення карантинних обмежень в окремо визначених регіонах.

ЗЕЛЕНА ЗОНА

немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%. Область та всі її райони перебувають у зеленій зоні, не потребують посилення протиепідемічних заходів. У зелених зонах запрацюють санаторно-оздоровчі заклади.проводити масові заходи не більше однієї особи на 5 м², у кінотеатрах, театрах дозволена заповненість на 50%, перевезення у громадському транспорті за кількістю сидячих місць.

ЖОВТА ЗОНА

якщо 5 днів поспіль змінюються показники захворювань. При цьому завантаженість лікарняних ліжок на рівні від 5% до 50%. Забороняється відвідувати установи і заклади соціального захисту, в яких перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово).

ПОМАРАНЧЕВА ЗОНА

завантаження ліжок становить понад 50%. Забороняється проводити будь-які масові заходи за участі понад 100 людей, на одну особу має бути 20 м² площі будівлі або території. Надавати послуги з розміщення, крім готелів. Працювати розважальним та закладам харчування після 24-ї та до 7-ї години. Відвідувати заклади освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури. Приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Закладам охорони здоров’я заборонено проводити планову госпіталізацію, крім випадків: допомоги при вагітності та пологах, новонародженим, допомоги пацієнтам з онкологічними захворюваннями, паліативної допомоги у стаціонарах, або у невідкладних випадках.

ЧЕРВОНА ЗОНА

у разі сплеску захворювань та завантаженості ліжок більше ніж на 75%. Забороняється регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів усіма видами громадського транспорту. Відвідування закладів освіти. Приймання відвідувачів закладів культури, громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення. Відвідування закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.

Під час карантину в усіх зонах необхідно одягати маску або респіратор в громадських будівлях.

Що зміниться?

Зміняться графіки початку роботи в деяких галузях, щоб розтягнути в часі години пік та масового скупчення людей в громадському транспорті. Години початку роботи тепер будуть розтягнуті від 8 до 10 ранку і пізніше.

Які нові вимоги щодо посилення карантинних обмежень?

За новими вимогами, регіон зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься, якщо є одна з наступних ознак:

 • понад 50% ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 – завантажені;
 • протягом останніх семи днів середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис.;
 • понад 11% становить коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19;

Локальне посилення заходів застосовується та припиняється на підставі рішення регіональної комісії ТЕБ та НС.

У регіонах з посиленням протиепідемічних заходів, може встановлюватись особливості діяльності та обмеження щодо:

 • проведення спортивних заходів, культурних, релігійних, інших масових заходів;
 • діяльності закладів, що надають послуги з розміщення;
 • регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжобласному сполученні;
 • перевезення пасажирів метрополітеном;
 • відвідування закладів дошкільної освіти;
 • роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури;
 • діяльності закладів харчування.

У зв’язку зі зростанням випадків захворювання на COVID-19,
Уряд рекомендує усім галузям України змінити графіки початку робочого дня.

Це зменшить кількість людей, які перетинаються у години пік в громадському транспорті.

На місцевому рівні рішення щодо перенесення робочого часу ухвалюють обласні, районні державним адміністрації та Київська міська, разом з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання. 

Органам місцевої виконавчої влади ті іншим держорганам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, рекомендується забезпечити:

– гнучкий режим робочого часу, який, передбачає різні години початку і закінчення роботи для працівників. За можливості ввести дистанційну роботу.

Суб’єктам господарювання на період дії карантину також рекомендується підкоригувати робочий графік. Перенести початок робочого дня на 10 чи більш пізню годину суб’єктам господарювання, які працюють у:

 • оптовій та роздрібній торгівлі; 
 • ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів;
 • поштовій та кур’єрській діяльності;
 • тимчасовому розміщенні та організацією харчування;
 • страховій діяльності;
 • освіті;
 • наданні соціальної допомоги;
 • мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку.

На період дії карантину робочий день розпочинається:

– о 8 годині – в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;

– о 10 годині – в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України.

Крім того, органам місцевого самоврядування рекомендовано розробити чи скорегувати маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи.

Адаптивний карантин

З 22 травня Україна на адаптивному карантині. Це період, під час якого знімається більшість обмежень, але в областях з високим рівнем захворюваності залишається карантин, або вводяться жорсткі протиепідеміологічні заходи. В Україні є області з вищим рівнем захворюваності на коронавірус, ніж в інших регіонах. Тому не можна послаблювати карантин скрізь однаково.

Під час перехідного періоду, допоки епідемія не зникне, населення має дотримуватися визначених правил.

Що є підставою для продовження чи скасування адаптивного карантину?

Регіональні комісії ТЕБ і НС зможуть локально посилювати протиепідемічні обмеження у разі виявлення спалахів захворювання. Або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні, а епідемічна ситуація відповідає трьом визначеним критеріям: 

 • середня кількість випадків COVID-19 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше як 12 осіб;
 • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком COVID-19 – менше ніж 50%; 
 • Кількість тестувань методом ПЛР та імуноферментного аналізу має складати більше ніж 12 на 100 тисяч населення, протягом останніх 7 днів.

Тимчасові обмежувальні карантинні заходи в окремих районах можуть вводитися протягом року.

Якщо епідемічна ситуація в конкретному регіоні протягом трьох діб поспіль  погіршуватиметься – регіональна комісія ТЕБ і НС зобов’язана зібратися позачергово та скасувати послаблення деяких карантинних обмежень.

Medical mask with text covid-19 in a hands with black gloves top view on a cyan blue background

Джерело – МОЗ України.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.