SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Представники Львівської обласної партійної організації ВО “Батьківщина” спільно з міськими депутатами відвідали Червоноградський ліцей

20 квітня, члени Львівської обласної партійної організації ВО “Батьківщина” Надія Дільна та Назарій Шмігель спільно з міськими депутатами оглянули Червоноградський ліцей.

Партійці відзначили хорошу матеріально-технічну базу закладу. Зокрема тут облаштовані нові комп’ютерні класи, встановлені сучасні мультитач панелі, в хорошому стані приміщення.

Варто зазначити , що це перший профільний ліцей Львівщини і другий такий в Україні.

Навчання у ліцеї дасть глибокі знання в напрямках, в яких молоді люди в майбутньому хочуть себе професійно реалізувати, підвищить їх конкурентноспроможність при вступі у вищі заклади освіти.

Нагадаємо, 11 червня депутати Червоноградської міської ради одностайно підтримали проєкт рішення «Про зміну типу та найменувань закладів загальної середньої освіти». В документі прописали, що з 1 вересня 2020 року Червоноградська гімназія стане ліцеєм, у якому з 2024 року навчатимуться тільки учні старших класів (від 10-го до 12-го). А всі інші загальноосвітні школи І-ІІІ ступеня з 1 вересня 2022 року стануть гімназіями. З 2024 року дітей із них випускатимуть після закінчення 9-го класу.

Під час перехідного періоду, який закінчиться 1 вересня 2024 року, вчителі ліцею продовжуватимуть отримуватимувати десятивідсоткову надбавку до заробітної плати за рахунок міського бюджету. Учнів п’ятих класів із наступного навчального року заклад уже не набиратиме, поповнюватиметься лише новими десятикласниками.

Також до 2024 року у ліцеї продовжуватимуть ділити класи, у яких налічується більше 27 учнів, на дві частини під час вивчення математики.

З 1 вересня 2021 року усі загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів припинять набір учнів у десяті класи.

Усі ці зміни впроваджуються для виконання нового Закону України «Про повну загальну середню освіту», який набрав чинності 18 березня 2020 року. В документі виписані процедури, за якими до 1 вересня 2024 року в нашій державі завершать формувати мережу навчальних закладів, вихованці котрих здобуватимуть середню освіту впродовж дванадцяти років.

Увесь процес здобуття повної середньої освіти поділять на три етапи. Це:

  • початкова освіта (від 1 до 4 класу);
  • базова середня освіта (від 5 до 9 класу);
  • профільна середня освіта (від 10 до 12 класу).

Початкову освіту діти отримуватимуть у початковій школі, базову середню – у гімназії, профільну середню – у ліцеї. Початкова школа може існувати як окрема юридична особа або бути частиною гімназії. А от гімназія і ліцей – це окремі юридичні особи. Кожен із цих закладів повинен мати свій колектив, приміщення та усю необхідну матеріально-технічну базу.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.