SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
“Плакали не діти, плакали батьки,” – як садочки в Червонограді приймали своїх вихованців після 5-місячних канікул

11 серпня, у Червонограді запрацювали 6 дошкільних закладів, які прийняли більше 180 вихованців. Це садочки під номерами 2, 9, 12, 17, 18, 19. Решта закладів прийматимуть вихованців з 18 серпня. Щоправда, садок №10 не функціонуватиме до моменту завершення у ньому ремонтних робіт.

Як розповіла у коментарі заступниця міського голови м.Червоноград Наталя Турко, освітній процес у садках і школах відбуватиметься згідно тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції.

Наразі закуплені засоби індивідуального захисту для працівників шкіл, садків, також для працівників КП “Школяр”, який організовує харчування.

“Цікавою була інформація від директорів садочків, що плакали не діти, плакали – батьки, які важко розлучалися зі своїми дітьми,” – додала Наталя Турко.

У садках забезпечили різні входи для різних вікових груп, проводять температурних скринінг та дотримуються усіх санітарно-епідеміологічних заходів.

Крім того, інспектори сектору ювенальної превенції Червоноградського відділу поліції старші лейтенанти поліції Максим Орисюк та Віталій Климко відвідали дошкільні навчальні заклади м. Червонограда, які з 11 серпня відновили свою роботу.

Метою заходу було проведення роз’яснювальних бесід з працівниками та вихователями дитячих садків щодо безпечних умов перебування дітей, використання персоналом засобів особистого захисту та гігієни – масок, антисептиків тощо та недопущення порушень карантинних обмежень.

В ході відвідування дошкільних закладів будь-яких порушень не виявлено. Усі вони готові працювати та приймати дітей в умовах карантину.

Щодо навчання у школах, оскільки Червоноград у так званій “зеленій зоні”, то освітній процес також відбуватиметься за рекомендаціями МОЗ. На цьому наголосила Наталя Турко. Зокрема: на перервах обов’язковий масковий режим, на уроках діти можуть перебувати без захисних масок, масові заходи обмежені. Також буде змінено гарфік приходу до школи, щоб не було масового скупчення учнів біля одного входу і діти найменше контактували.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки видало власні рекомендації школам щодо навчального року відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря.

Їх опублікували на сайті МОН.

“З 1 вересня у школах необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни, педагогам варто спілкуватись із батьками переважно дистанційно, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендовано вчитись дистанційно або на екстернаті“, – рекомендують в міністерстві.

До початку навчального року засновникам шкіл рекомендують:

  • забезпечити школи дезінфекційними та мийними засобами, засобами індивідуального захисту;
  • обладнати місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок;
  • створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.

Щоб створити умови для дистанціювання, зокрема рекомендують:

  • відкрити декілька входів до будівлі,
  • збільшити відстань між партами,
  • використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами,
  • виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів,
  • використовувати великі приміщення – зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання,
  • за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі,
  • встановити гнучкий розклад початку занять для різних категорій учнів.

Щоби мінімізувати пересування учнів школою, МОН рекомендує закріпити за класами окремі навчальні кабінети.

“Варто уникати організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: рекомендуємо зменшити кількість комунікаційних вправ, уникати групових ігор, що передбачають тактильний контакт, проводити ранкові зустрічі із дотриманням соціальної дистанції, за можливості, на свіжому повітрі“, – зазначено в рекомендаціях.

Також школам рекомендують запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.

На початку навчання потрібно дізнатися рівень опанування учнями матеріалу під час дистанційного навчання. Якщо буде необхідність, то повторити певний матеріал.

Спілкуватись із батьками радять дистанційно.

Робота груп подовженого дня та позашкілля має так само бути організована з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.

Окрім того, МОН також рекомендує запропонувати батькам учнів із хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет тощо продовжити навчання на екстернаті або дистанційно.

Додамо, Україну поділили на чотири карантинні зони. Відвідувати школи не можна лише в одній з них. Зонування переглядатимуть кожного тижня залежно від епідемічної ситуації.

У МОН повідомили, що засобами безпеки школи має забезпечити місцева влада.


Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.