SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Новостворені ОТГ мають передбачити посаду інспектора праці

З метою реалізації повноважень визначених статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування» об’єднані територіальні громади мають ввести у штатні розписи посади інспекторів праці. Про це наголошують у Головному управлінні Держпраці у Львівській області.

«Актуальним залишається питання делегування повноважень органам місцевого самоврядування по головних наших пріоритетних питаннях. Це оформлення трудових відносин, виплата заробітної плати в повному обсязі та своєчасно, а також мінімальні гарантії в оплаті праці»,-  розповіла начальник управління Ольга Вільхова.

Якщо ж ОТГ не створює штатної одиниці, покласти обов’язки інспектора праці можуть вже на наявних посадових осіб.

Після призначення інспекторів, потрібно звернутися до Державної служби України з питань праці для отримання відповідного посвідчення.

«Опісля інспектори праці починають виконувати роботу. Це спершу превентивна робота і як наслідок контрольна. Вона сприятиме захисту трудових прав найманих працівників, легалізації праці, заробітної плати, наповненню місцевих бюджетів», – зазначила Ольга Вільхова.

Держпраці скерують відповідні листи на ОТГ з процедурним роз’ясненням процесу створення посад інспекторів. Також органи місцевого самоврядування можуть звертатись самостійно щодо отримання роз’яснень з цих питань.

Станом на сьогодні в органах місцевого самоврядування області повноваження інспектора праці має 31 особа. Ще 42 територіальні громади мають прийняти рішення про створення такої посади.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.