SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
#НеПали – штрафи за спалювання рослинності збільшено

Парламент на позачерговому засіданні 13 квітня ухвалив у цілому проект закону №2339 щодо посилення відповідальності за пошкодження об’єктів рослинного світу. Відповідне рішення підтримали 328 народних депутатів України. 

Мінекоенерго підтримує прийняття цього законопроекту, адже випалювання сухої рослинності та її залишків породжує багато негативних наслідків. А саме:

– погіршення стану довкілля, зокрема, забруднення атмосферного повітря,

 – висока температура негативно впливає на родючість ґрунтів,

– випалювання рослинності та її залишків нерідко є причиною пожеж на сусідніх земельних ділянках та у лісах. Водночас внаслідок цього можуть бути пошкоджені лінії електропередач та інші об’єкти.

Відповідальність за порушення правил посилюється для того, аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж, які виникають через це.

Новий закон передбачає:

  • За знищення або пошкодження лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем  – кримінальна відповідальність і штраф від 91800 до 153000 гривень, обмеженням або позбавленням волі від 2 до 5 років.
  • За спалювання трави і листя в населеному пункті – адміністративна відповідальність і штраф від 3060 до 6120 гривень. У межах заповідного фонду ця сума зростає до 12240 гривень.
  • За провокування пожежі в лісі через необережне поводження з вогнем – адміністративна відповідальність і штраф від 4590 грн до 15 300 грн.
  • За забруднення повітря (нелегальні сміттєспалювальні виробництва) – кримінальна відповідальність і штраф від 30600 до 61200 гривень.

Закон №2339 набере чинності після підпису президента та публікації в офіційних ЗМІ.

Джерело – Урядовий Портал

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.