SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Не знаєш броду – не лізь у воду, або, щоб відпочинок на озері чи річці не закінчився трагічно

В спекотні дні найкращий відпочинок, звісно є відпочинок поблизу водойм, коли можна і позасмагати, і поплавати. Ось чому, питання організації безпечного відпочинку поблизу води є актуальне.

Як зазначив головний інспектор відділу техногенної безпеки Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Львівській області Дмитро Протон:

«З початку року на водоймах Львівщини виявлено 19 загиблих осіб, з них 4 дитини. Аналізуючи трагедії, можна зробити висновок, що абсолютна більшість таких випадків має місце на непристосованих для відпочинку водоймах, річках. Тому перед тим, як обрати водойму для відпочинку, необхідно з’ясувати чи безпечно буде Вам там відпочивати. Спеціально облаштовані для відпочинку водойми є забезпечені рятувальним постом з кваліфікованими рятувальниками, рятувальним човном та спеціальним інвентарем, дно в акваторії такого пляжу очищене від сторонніх предметів, безпечна частина водойми, де можна купатись огороджена буйками та вжито ряд інших заходів які дозволяють запобігти трагедіям».

Цього літа органи місцевого самоврядування та виконавчої влади для відпочинку визначили 20 місць на водоймах Львівщини. З ними можна ознайомитись з посиланням нижче:

А от, решта озер та річок в області не забезпечені умовами для безпечного відпочинку .Рятувальники Львівщини впродовж усього літнього сезону проводять роз’яснювальну роботу з відпочиваючими та власниками озер, як безпечно відпочивати на воді та як облаштувати водойму для такого відпочинку. Щоб уникнути трагедій на воді варто пам’ятати про основні умови безпечного відпочинку: це вибір місця відпочинку, навчання дітей та дорослих плавати, дотримання правил безпеки на воді, постійний контроль з боку батьків за дітьми.

Окрім того рятувальники Львівщини вкотре нагадують, що під час відпочинку біля водойм заборонено:
– купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
– стрибати у воду з човнів, катерів, мостів, споруджень не призначених для цього;
– купатися наодинці;
– використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;
– вживати спиртні напої до та під час купання;
– допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
– подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;
– купання дітей без супроводу дорослих.

Завжди будьте обережні відпочиваючи на воді, особливо коли поруч з Вами діти, дотримуйтесь правил безпеки та порад рятувальників. Відпочивайте безпечно та відповідально.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.