SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Назарій Білобран:  «Маємо зробити так, щоб молодь хотіла жити в місті!»

Назарій  Білобран – підприємець та меценат, багато років підтримує розвиток спорту у Червонограді та долучається до створення соціальних проектів у місті. Проживши  та пропрацювавши багато років в Америці, Назарій  Білобран  повернувся у рідне місто та сприяє його розвитку.

Ви проживали довгий час і за кордоном, і у інших містах, проте повернулись у Червоноград. Сьогодні   ви розвиваєте та підтримуєте місто. Чому?

Я пожив в багатьох країнах: США, Канада, студентом пожив у Львові. Я маю з чим порівняти, і відверто вважаю, що Червоноград – дуже гарне місто. Звичайно, не обласний центр і ми поступаємось Львову, проте маємо і свої переваги. У нас немає корків на дорогах, в нас немає пилюки,  в нас зелене місто. Я впевнений, що Червоноград розвивається і буде розвиватись все більше і більше з кожним роком. Червоноград – компактне та комфортне місто для життя. Щоб відвезти дитину в садочок, не потрібно їхати в заторах годину. Саме тому я вирішив, що Червоноград – моє місто для життя. І в цей же час зайняв активну позицію – розвивати своє місто.

– Які головні аспекти розвитку міста в останні роки? Які тенденції відслідковуються?

 Щодо інфраструктури, то ми звичайно трішки відстаємо від невеликих міст наших західних сусідів. Але ця ситуація вже виправляється. В останні роки у нас будують багато об’єктів: спортивні майданчики, футбольні поля, ремонтують дороги, оновлюють тротуари. На дорогах вже немає ям глибиною в півколіна. Червоноград набирає нових рис – він став освітленим, зеленим, безпечним. Це великі плюси. У 2021 році Червоноград стане центром великої громади. Це додасть місту привабливості для інвесторів та дасть змогу ще більше розвиватися.  Тому  Червоноград  має перспективу. В нас інфраструктура  як у Львові, тільки в менших масштабах: можна сходити в кіно, цілодобово працюють магазини, працюють гарні готелі та відкриваються великі мережеві супермаркети.  Місто живе, і це не може не тішити. Я вважаю, що це вдалий старт для ще більшого його облагородження.

-Які проблеми, на вашу думку, є для Червонограда першочерговими?

Звичайно, у нас є проблеми, які потребують нагального вирішення. Перша і найгостріша – це якість питної води. Ржава вода тече з кранів мешканців десятки років. Але вже восени ця ситуація покращиться, адже уряд виділив кошти на побудову станції знезалізнення води на Бендюзькому водозаборі.

  Закриття шахт  – це також тема, яка обговорюється чи не у кожній сім’ї. Але, як я вже говорив, створення об’єднаної територіальної громади дасть змогу зайти на нашу територію інвесторам і створити нові робочі місця, влаштувати туди частину людей. Особисто я вважаю, що теперішній уряд має відновити престижність шахтарської праці і підняти її оплату на належний рівень. Цій галузі варто приділити більше уваги, адже енергетична незалежність для країни – це важливо.

-Відсутність робочих місць, це одна з головних причин чому молодь виїждає з міста. Як бути з цим

Переконаний, що створення Червоноградської  громади зробить наш край більш привабними для інвестора та дасть можливість збільшити кількість робочих місць. Проте, сидіти, склавши руки, і чекати – теж не правильно. Проживши  у США,   отримавши великий  досвід, я з впевненістю можу сказати, що створювати робочі місця в Червонограді можливо і фахові люди тут є. Приклад моїх підприємств є підтвердженням цього.

Великим плюсом є запуск потужного логістичного терміналу у Червонограді, який ми відкрили днями. Логістичний термінал – це не лише товарне сполучення між містами, його престиж, а й ті ж нові робочі місця, про які ми говоримо.
Відкриття логістичного терміналу – це інвестиція в рідне місто. Коли ми будували цей об’єкт, то прагнули зробити це силами місцевих підрядників. До прикладу, проектантом був місцевий інженер-архітектор Василь Іванович Василько, зведення фундаменту та основні будівельні роботи виконувала червоноградська фірма «РБТ», каркас виготовляв завод «ЧЗМК»,який знаходиться на території міста, монтаж сандвіч панелей також виконувало червоноградське підприємство ” Термобуд”. Відтак, будівництво логістичного центру здійснилось силами місцевих компаній, які сплачують податки до бюджету міста. Як результат, наповнилась місцева казна.-Ви не один рік підтримуєте спорт, сприяєте молоді у нашому місті. Чому?

Бо молодь – це майбутнє, розвиток. Я виріс в Червонограді, навчався у 8-ій школі, і пам’ятаю, як хотілося з товаришами поганяти футбольного м’яча на стадіоні. Це футбольні поля, спортивні майданчики і центри дозвілля. Тому і вирішив допомагати розвитку дитячого футболу у місті.  Ми сформували футбольні команди, забезпечили дітей однаковою формою та за підтримки  батьків дали їм можливість їздити на змагання. Наші команди були і в Польщі, і в Празі і в Барселоні. Результат не змусив себе чекати: зараз у нашому місті є футболісти, які грали на міжнародних турнірах та в командах збірної України.

 Вважаю, що бізнес має бути соціально відповідальним. Якщо у тебе є можливість посприяти розвитку, то чому б і ні. Якби кожен підприємець  підтримував якийсь вид спорту, то Червоноград для молоді став би більш привабливим. І діти хотіли б тут залишатись і будувати тут своє життя, а не чекати закінчення школи, щоб швидше поїхати. Зрештою, маємо зробити так, щоб молодь хотіла жити в Україні, зокрема у Червонограді.

  • Яким бачите своє місто за 10 років?

Успішним, розвиненим, перспективним, безпечним. І ми бачимо, що невеликими, проте впевненими кроками до цього йдемо. Хочу, щоб за десять років у молодого покоління зникло бажання втекти з Червонограда, а навпаки,  з’явилось прагнення здобути освіту та реалізовувати себе в рідному місті. І сьогодні це в наших силах.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.