SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
На Сокальщині триває операція “Нерест-2020”

У квітні, травні та червні проходить профілактична операція «Нерест-2020», яка пов‘язана з встановленням у цей період заборони на вилов риби та раків. В цей період на водоймах заборонено будь-яке рибальство, добування водних живих ресурсів.

Також заборонено проведення на водних об’єктах та в прибережних захисних смугах вибухових, бурових робіт, видобуток гравію та пересування будь-яких плавзасобів.
Вилов риби в нерестовий період дозволено всім громадянам однією вудкою з одним гачком та спінінгом і тільки з берега.

Для виявлення фактів браконьєрства посилено контроль за водними об’єктами. За результатами проведення рейдових перевірок, порушників природоохоронного законодавства буде притягнуто до відповідальності, як до адміністративної, так і до кримінальної.

Сокальське відділення поліції нагадує, що за порушення заборони вилову риби та раків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 до 170 гривень. За лов водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову визначений штраф у розмірі від 340 до 680 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно здобутих біоресурсів.

Також за незаконне заняття рибним промислом передбачена кримінальна відповідальність за частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України. Відповідно до неї порушнику «світить» штраф від 1700 гривень та більше. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину, незалежно від її розміру, нараховується розмір завданої шкоди.
Тож закликаємо усіх громадян — не будьте байдужими! Якщо ви стали очевидцем порушення правил рибальства, негайно телефонуйте на спецлінію «102», або (03257)2-22-54.

Джерело – Сокальське Відділення Поліції

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.