SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
На Львівщині все частіше виявляють фальшиві ПЛР-тести. Кому і навіщо це потрібно?

Рівень захворюваності на коронавірус різко зростає. Однією з причин його поширення, вважають медики, можуть бути і підробні ПЛР-тести. На Львівщині відомі випадки, коли їх підпільно тиражують для виїзду за кордон або для того, щоб уникнути двотижневої самоізоляції по приїзді з країн «червоної зони».

«В останні місяці у відділення медичних лабораторій у різних містах почали звертатися люди для отримання результатів ПЛР-тестів із неіснуючими номерами замовлень: тобто хотіли отримати оригінали документів про результати ПЛР-досліджень, які у нас насправді не проходили. І ці випадки не поодинокі, – розповідає керівник медичної лабораторії «Ескулаб» Денис Мельник. – Виглядає на те, що люди десь купують собі фальшиві ПЛР-тести, їм надсилають на електронну пошту підробні довідки  із нашими реквізитами. А тоді вони звертаються до нас, щоб отримати оригінал. А у нашій базі інформації про ці замовлення немає».

Як з’ясували працівники лабораторій, контактами людей, які видають підробні результати ПЛР-тесту, «діляться» у візових центрах, турагенствах, іноді це роблять сімейні лікарі.

«На довідці з результатом ПЛР-тесту є QR-код, який сканують митники. І тоді в людей починаються проблеми. Пощастить хіба тим, в кого митник забуде перевірити ці коди», – розповіли в «Ескулабі».

«На сьогодні результат ПЛР-дослідження, проведений акредитованою лабораторією з дотриманням усіх необхідних вимог, є важливим офіційним документом міжнародного значення, – зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький. – Дуже б не хотілося, щоб такі шахрайства створювали перешкоди для боротьби з поширенням пандемії COVID-19 та негативно впливали на репутацію України та українців у світі».

Джерело – Львівська ОДА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.