SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу надаватимуть за новими стандартами

28 березня був оновлений стандарт надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу, який розміщений на офіційному сайті МОЗ. Також визначений алгоритм для виявлення коронавірусної хвороби, алгоритм надання екстреної медичної допомоги, правила застосування засобів індивідуального захисту, правила догляду за хворим на коронавірусну хворобу в домашніх умовах, критерії для госпіталізації.

Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу 26 березня.

«Наголошую, що специфічного лікування на коронавірусну хворобу не існує, проводиться симптоматичне лікування. В той же час в світі використовується і досліджуються різні схеми і різні препарати для лікування», – сказав Віктор Ляшко.

Також він повідомив, що в МОЗ прийнято рішення і створена експертна група з провідних професорів і клініцистів, які будуть розглядати всі передові методи лікування які використовуються в світі та рекомендувати використовувати їх на території України у випадках, коли варіантів у порятунку життя хворому не буде існувати.

«Ми передбачаємо впровадження клінічного сортування, тобто госпіталізувати до лікарень хворих тяжкого і середнього ступенів перебігу хвороби. Всі інші повинні лікуватися в амбулаторних умовах і вдома під наглядом і медико-санітарних спостережень. Для цього ми рекомендуємо посилити центр первинної медико-санітарної допомоги, долучити фахівців інших спеціальностей, оскільки тільки медик може прийняти рішення щодо критеріїв госпіталізації і необхідність перебування хворого в стаціонарі чи продовжити лікування на дому», – наголосив заступник Міністра.

За його словами, вчора ВООЗ випустила оновлення щодо механізмів передачі коронавірусної хвороби. Ключова річ в цьому – ВООЗ не змінює свою позицію і шляхи передачі хвороби залишаються такими, як і були – крапельний та контактний. Збудник коронавірусної хвороби не передається аерогенним шляхом, а передається тільки крапельками великого розміру, які осідають відразу на поверхні і з цих поверхонь, коли людина доторкається руками і потім до слизової, хвороба може інфікувати.

«Ми повинні спрямовувати всі зусилля на запобігання виникнення хвороби саме через крапельний механізм передачі. Всіх закликаю дотримуватись карантину, оскільки всі дослідження говорять, що умови самоізоляції, чисті руки та встановлена відстань контакту з хворим – це основні заходи профілактики і основні речі, які впливають на стримання епідемії і поширення захворюваності в світі!» – наголосив Головний державний санітарний лікар України.

До відома щодо захворювань на коронавірусну хворобу:

Станом на 10:00 29 березня в Україні зафіксовано 418 випадків коронавірусної хвороби. За минулу добу зареєстровано 109 випадків. Перші 4 випадки з’явилися в Кіровоградській області, тому по факту вже немає жодної області, де б не фіксувалися випадки інфікування, окрім Миколаївської області.

За минулу добу найбільше випадків зареєстровано у Черкаській області 43 випадки. І якщо брати з початку епідемії , то найбільш випадків зареєстровано в м. Києві – 82 випадки, а також у Тернопільський області 57 випадків. З початку епідемії маємо 9 летальних випадків. У Рівненській області минулої доби одна людина померла. Від коронавірусної хвороби по Україні одужало 5 людей. Докладаємо максимум зусиль, щоб люди одужували.

Розглядаючи вікову структуру захворівших за минулу добу, то більше людей захворіло віком від 31 до 42 років – це 22 відсотки від захворівших. По загальному розподілу, найбільша вікова група захворюваності становить від 31 до 60 років – це 65 відсотків випадків серед всіх інфікованих.

Водночас маємо випадки і серед дітей до 10 років – це 5,4 відсотки серед усіх захворівших.

Джерело – Урядовий портал

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.