SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
«Майбутнє музеїв: відновлення та переосмислення» – палац Потоцьких відсвяткував своє професійне свято

Червоноградська філія Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких) відсвяткувала своє професійне свято – Міжнародний день музеїв під гаслом «Майбутнє музеїв: відновлення та переосмислення».

У музеї 18 травня відбулися цікаві заходи:

  • Презентували нову виставку «Грошовий обіг Кристинополя-Червонограда», на якій музейники представили частину своєї нумізматичної колекції – монети та банкноти, що розповідають про товарно-грошові відносини на наших теренах та складну історію нашого регіону.
  • Червоноградський гончар Сергій Івашків провів майстер-клас з гончарства та практичне заняття ІІ етапу проєкту «Горна державності. Громадянська освіта для молоді через історію ремесел» #горна_державності (проводиться у п’яти областях України за підтримки УКФ) із місцевими учасниками. Митець представив оригінальний горщик відомого майстра сокальської кераміки ХІХ століття Василя Шостопальця та власні роботи, виконані у його стилі.
  • Презентацію «Концепції розвитку парку біля палацу Потоцьких у м. Червонограді» провів червоноградець, випускник кафедри дизайну та основ архітектури «Львівської політехніки» Назар Івашків. Завдяки застосованими автором інноваційними 3D-технологіями відвідувачі насолодилися віртуальною екскурсією парковою зоною, побували на його мистецьких та відпочинкових локаціях. На зустрічі були присутні директор ПП «Центр пам’яток охоронних досліджень» п. Василь Івановський, представник відділу культури Червоноградської міської влади Юрій Гринів, громадські активісти та небайдужі жителі Червоноградського району.

“Колектив Червоноградської філії Львівського музею історії релігії дякує усім за привітання та отримані подарунки, зокрема за подаровані у фонди музею картину «Іван Франко» Ярослава Нюнька 1974 року від Червоноградська міська рада, авторську роботу «Церква» від художника Солодкий Сергій та кошик початку ХХ століття від мешканця Червонограда п. Григорія Бойка,” – йдеться у повідомленні Червоноградської філії Львівського музею історії релігії.

Джерело – Музей історії релігії (Палац Потоцьких)

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.